Коваль Іван Боднар із селища Кадобна на Івано-Франківщині виготовив дзвони із гільз самохідної артилерійської установки «Піон».
Гільзи передали ковалю із Донецького напрямку форонту. Їхній діаметр — 225 мм, а висота — 85 см. Це найбільші гільзи, з яких майстер коли-небудь виготовляв дзвони. Каже, що більшими є вже тільки ракети.
Відомо, що ці унікальні дзвони від майстра Івана Боднара поїдуть на Київщину.
![Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон»](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/1675431398_49d9991c3615dd0d1187-768x1024.jpg)
Нагадаємо, 7 січня у Голині Калуського району на Івано-Франківщині у супроводі дитячого хору вперше зіграли “Щедрик” на унікальному карильйоні, виготовленому у вигляді герба України з фронтових гільз. Іван Боднар працював над інструментом, зроблених із дев’яти гільз, приблизно три тижні.
![Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 2 Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/322601392_481955807442732_8878123728504874362_n-1024x638.jpg)
![Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 3 Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/325321576_843823473573451_1063984507915324371_n-1024x589.jpg)
![Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 4 Прикарпатський коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон» - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/02/325374037_723094692490724_5167346131472711063_n-1024x593.jpg)
“На кожному дзвонику я викарбував маленьку молитву: “Дякую, Боже, за перемогу у великій українській війні”. Тобто кожен дзвоник звучав зі словами цієї молитви. Кожен охочий, навіть маленькі дітки та гості міста, могли заграти на карильйоні”, — розповів Іван Боднар.
Нагадаємо, запорізький коваль створив виставив на аукціон для допомоги ЗСУ скульптуру з уламків ракет.