У Німеччині закликають визнавати українські дипломи та прискорити інтеграцію українських біженців на ринку праці

від Стожари

Міністерка у справах сім’ї, літніх людей, жінок і молоді ФРН Ліза Паус закликає федеральний уряд Німеччини почати визнавати українські дипломи з метою полегшення працевлаштування українських біженців у Німечччині.

Про це йдеться в публікації видання oldenburger-onlinezeitung.

Зокрема, Ліза Паус вважає за необхідне прискорити визнання українських дипломів вихователя дитячого садка.

“Не можна допускати, щоб українські висококваліфіковані виховательки та вихователі працювали в німецьких дитсадках як формально некваліфіковані співробітники через те, що тут не визнають їхні дипломи. Необхідно виправити цю ситуацію”, – уточнила вона.

Паус наголосила, що наразі дошкільним установам Німеччини гостро бракує фахівців, а визнання українського диплома значно спростило б цю проблему. Крім того, вона зауважила, що українським біженцям треба забезпечити можливість вивчення мови.

“Важливо, щоб їхні навички були швидко визнані, а мовні курси були доступними”, – наголосила міністр.

Також Паус сказала, що українських дітей у Німеччині “загалом сприйняли добре”, та зазначила, що потрібно надавати достатню кількість місць в садочках для подальшої адаптації дітей.

“Освоєння мови відбувається особливо швидко в ясельному віці, тому важливо, щоб діти з України якнайшвидше отримали місця в дитячих садках Німеччини”, – додала вона.

Німеччина прийняла близько 600 000 українських біженців працездатного віку. Станом на вересень 2022 року в країні було працевлаштовано лише 142 000 громадян України. За даними посольства Німеччини в Україні, невизнання дипломів – одна з основних перешкод для працевлаштування українських біженців.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Німеччина виділила €35 млн допомоги дітям в Україні.

Схожі публікації

Залишити коментар