З музеїв Києва таємно вивезли понад пів сотні картин

29 листопада у Мадриді у Національному музеї Тиссена-Борнемісса відкрилася виставка «В епіцентрі шторму: модернізм в Україні, 1900–1930-ті роки», де представлені картини, що були таємно вивезені з Києва 15 листопада, за кілька годин до масованого ракетного обстрілу росіян.

Про це повідомляє CNN.

Мистецькі роботи, позичені Національним художнім музеєм та іншими українськими музеями, «таємно упакували» у вантажівки та вивезли з Києва, йдеться у заяві Museums for Ukraine — групи музеїв, які допомагають охороняти культурну спадщину України.

Автівки «здійснили небезпечну подорож, коли рухалися через зони неочікуваного потужного ракетного обстрілу» на шляху до польсько-українського кордону, додали у заяві.

Вантаж із картинами прибув до Мадриду 20 листопада та попрямував до музею Тиссена-Борнемісса. Член правління цього музею Франческа Тиссен-Борнемісса заснувала Museums for Ukraine у березні, невдовзі після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«З кожним днем стає все ясніше, що війна путіна проти України полягає не лише в крадіжці території, але й у контролі наративу нації та її культурної спадщини. Ця виставка має на меті відновити історію модернізму в Україні. Оскільки ми спостерігаємо, як історія повторюється, ця виставка є потужним нагадуванням про те, наскільки ми близькі до чергової катастрофи», — заявила пані Франческа Тиссен-Борнемісса.

Крім 51 картини, що виїхали з України, експозиція містить ще близько 18 українських робіт, у тому числі із приватних колекцій.

Виставка триватиме у Мадриді до 30 квітня, а потім вирушить у Музей Людвіга у німецькому Кельні.

Як відомо, з Херсонського художнього музею викрали приблизно 15 тисяч картин. Директорка музею Аліна Доценко повідомила, що окупанти поцупили найцінніше:картини західних художників, українських та російських XVIII—XIX століття, радянських часів, але картини сучасних митців залишили, тому є ідея переформувати музей в галерею сучасного мистецтва.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко 9 жовтня заявив, що російські військові розграбували майже 40 українських музеїв. Збитки оцінюють у сотні мільйонів доларів.

Схожі публікації

Залишити коментар