Унікальний мистецький проєкт світового масштабу представлять у Луцьку

від Комарі Альберт

На Волині Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) представить унікальний проєкт світового масштабу. Його експозицію поповнить найбільша у світі живописна картина.

Саме цього тижня у музеї в Луцьку відбудеться відкриття цього проєкту та мистецька акція “Народження народження”, яка дасть старт проєкту “КОСМОГОНІЯ”. Експозицію музею поповнить найбільше живописне полотно у світі. Висота картини сягне 10 м, а ширина — 200 м, тобто її площа становитиме 2 000 м2.

Картину буде сформовано орієнтовно з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним арт-об’єктом. Цю роботу, впродовж півтора року, буде створювати знаковий український художник Петро Антип.

“Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес, буде невід’ємною частиною артпроєкту” — розповів Віктор Корсак, куратор проєкту “КОСМОГОНІЯ” і фундатор МСУМК.  

Цікаво також те, що відвідувачі музею долучаться до найтривалішого у світі перформансу. Протягом 18 місяців вони зможуть спостерігати за творенням полотна – творчим пошуком митця та “Народженням народження”. Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин (попередній рекорд належить Марині Абрамович, перформанс якої тривав 700 годин).

Впродовж процесу творення картини, у музеї будуть відбуватися різноманітні заходи на тему “КОСМОГОНІЯ” — мистецькі імпрези, майстер-класи, пізнавальні лекції, наукові форуми та конференції. Це дозволить відвідувачам, не лише поглибити свої знання із даної проблематики та отримати відповіді на непрості питання, а й сформулювати свої бачення на ґенезу всесвіту.

Автори проєкту переконані, що даний задум буде вагомим доробком і сприятиме приєднанню Луцька та України в цілому до когорти найвідоміших глобальних мистецьких туристичних локацій.

Додамо, що попередній розміровий рекорд належить британському митцю Саші Джафру, який дав світові свою роботу “Подорож людства” площею 1 600 м. кв.

Схожі публікації

Залишити коментар