Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію щодо виплати росією репарацій Україні

На спеціальній сесії Генасамблеї ООН ухвалено Резолюцію авторства України та ще пів сотні держав, в якій міститься заклик до Росії відшкодувати збитки, завдані повномасштабною агресією проти України.

За Резолюцію щодо виплати росією репарацій Україні проголосували 94 країни, проти висловилися 14, ще 73 утрималися. Проти резолюції висловилися 14 країн: Багами, Білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, росія, Сирія, Центрально-Африканська Республіка та Зімбабве.

Так росія буде зобов’язана відшкодувати збитки, завдані повномасштабною агресією.

 Держави ООН, які підтримали документ, визнають, що “російську федерацію має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту Організації Об’єднаних Націй, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди, зокрема будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями”.  

Також вони визнають необхідність створення у співпраці з Україною “міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь Російської Федерації в Україні або проти України”.

 Як повідомлялося, австралійський ветеран обійме посаду старшого прокурора з розслідування воєнних злочинів в Україні.

Схожі публікації

Залишити коментар