Луцький художник Андрій Кальков став одним із запрошених художників нового цікавого вуличного артпроєкту “The Wall – Murals Across Europe and the Middle East”, який відбуватиметься у п’яти містах в Європі та на Близькому Сході.
Про Андрія Калькова відомо, що його творіння прикрашають стіни у різних українських містах, і митець, зазвичай, творить “геометричні” малюнки у стилі оп-арт.
![Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/11/314401852_487383823454276_4799075984307201790_n-1024x864.jpg)
У Луцьку також є графіті від Андрія, зокрема біля Галереї мистецтв. Цей малюнок є частиною теми “Круговорот”. А зовсім поряд, у Центрі туристичної інформації та послуг, художник розмалював рецепцію — передню частину авто-“волинянки”.
Зауважимо, що вуличний артпроєкт The Wall – Murals Across Europe and the Middle East триватиме упродовж листопада – грудня 2022 року в п’яти містах: Відні, Берліні, Женеві, Марселі та Анкарі. 10 художників з України та інших країн спільно створюють 5 муралів в Європі та на Близькому Сході.
![Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 2 Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/11/314408537_487383730120952_765829674803472808_n-1024x768.jpg)
“Стіна – символ опору, стабільності та броні, яка відгороджує Європу від війни. Символічно, що зараз саме Україна є тією стіною. І саме прості українці своїми словами, діями чи то на полі бою, чи то у тилу захищають свободу, незалежність і Батьківщину, показуючи усьому світу, що ми – стіна, яку ніщо не здолає”, – впевнений художник.
Андрій Кальков вже сьогодні разом із колегою – німецьким художником – створює мурал “Квітка демократії” в Берліні.
![Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 3 Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/11/264552_314376458_487383280120997_8464911924276789398_n_new_960x380_0.jpg)
Андрій Кальков народився та проживає у Луцьку. У 2012-му захистив диплом спеціаліста за фахом монументального живопису Косівського Інституту Декоративного та прикладного Мистецтва Львівської Національної Академії Мистецтв.
Кальков – учасник фествалів урбаністичного мистецтва та понад 30-ти загальних виставок на теренах України та світу, автор двох персональних виставок у Луцьку.
![Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 4 Митець із Волині став учасником міжнародного вуличного артпроєкту - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/11/312724630_487383930120932_2769152686078696069_n-771x1024.jpg)
Читайте також:
В деокупованих містах України з’являються патріотичні мурали від “Культурного українського десанту”
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що українські художники створили найвищий мурал в Європі. Він має назву “Материнство”. Його висота становить 78 метрів, а загальна площа 1155 кв.м.