IV Всеукраїнський конкурс серед учнівської молоді “Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра”

від Стожари

Розпочався IV Всеукраїнський конкурс серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра»

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара за співпраці з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» запрошують до участі в IV Всеукраїнському конкурсі серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра».

Закордонні українці, засновані ними громадські організації, культурно-мистецькі та наукові об’єднання завжди сприяли поширенню знань про Україну в світі, були, є і, безумовно, будуть одним із чинників формування її іміджу та бренду на міжнародній арені. Сьогодні світове українство посильно допомагає Україні задля здобуття перемоги в ході кривавої війни, розв’язної путінською росією: перераховує кошти на потреби Збройних Сил, надсилає гуманітарну допомогу, підтримує українських біженців, організовує мітинги, акції, закликає іноземну спільноту до дій, поширює правдиву інформацію про стан подій в Україні та ін.

Мета конкурсу полягає у вивченні багатогранної діяльності світового українства, дослідженні ролі закордонних українців у процесі розвитку України та його значення задля перемоги України в російсько-українській війні, збереженні історичної пам’яті та національно-патріотичному вихованні дітей та молоді.

Термін проведення: 1 листопада – 22 грудня 2022 р. (включно).

До участі запрошуються здобувачі освіти 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Переможці, учасники конкурсу, а також їхні педагогічні наставники будуть відзначені Дипломами, Подяками та сертифікатами (електронними). Вибрані роботи конкурсантів будуть опубліковані на офіційних ресурсах Інституту.

Для участі в IV Всеукраїнському конкурсі серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» необхідно:

1. Підготувати есе (до 6 сторінок) на одну із запропонованих тем:

  • «Роль світового українства в російсько-українській війні»;
  • «Закордонне українство як чинник формування українського іміджу в світі»;
  • «Світовий Конґрес Українців – 55 років діяльності»;
  • «Яким я бачу розвиток співпраці між Україною та закордонним українством»;
  • «Закордонне українство та зовнішня політика України: шляхи та перспективи співпраці»;
  • «Світове українство як фактор збереження української ідентичності в світі»;
  • «Яким є майбутнє закордонного українства в країнах поселення?»;
  • «Аналіз політичних можливостей закордонних українців у країнах поселення».

2. Розмістити допис про участь в конкурсі в соціальній мережі “Facebook” або “Instagram” та позначати хештег #idudnauoa. Допис у соціальній мережі має бути публічним і відкритим для перегляду.

3. Заповнити заявку учасника в Google Forms та завантажити конкурсну роботу: https://forms.gle/U8S7tkqu5ccWKKjc7

Вимоги до конкурсних робіт: MS Word, 14 кегль, інтервал – 1,5, вирівнювання – по ширині, абзацний відступ – 1,25 (без інтервалів між абзацами одного стилю), шрифт Times New Roman. Усі роботи будуть перевірені на плагіат. У випадку недотримання норм академічної доброчесності конкурсні роботи будуть дискваліфіковані, а повідомлення про вияв плагіату буде доведений до відома керівництва закладу освіти, який представляє учасник. Всі використані джерела та література (включно з Інтернет-джерелами) мають бути зазначені в роботі (оформлені як посторінкові автоматичні підрядкові покликання згідно бібліографічного стандарту ДСТУ 8302:2015). Наприкінці роботи має бути наведений список використаних джерел та літератури.

У верхньому лівому кутку необхідно вказати ім’я та прізвище автора роботи, контактну електронну адресу; повну назву закладу освіти, який представляє учасник; ім’я та прізвище педагогічного керівника, його посаду та педагогічне/наукове звання (за наявності), контактну електронну адресу. Нумерації сторінок ставити не варто.

Результати конкурсу будуть опубліковані на офіційному сайті Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара та доведені до відома учасників інтелектуального змагання після 10 січня 2023 року.

Усі учасники конкурсу та їхні педагогічні наставники отримають запрошення взяти участь у Всеукраїнському молодіжному науковому симпозіумі, що відбудеться в травні 2023 р. (про формат проведення буде повідомлено додатково).

Із запитаннями та пропозиціями просимо звертатись до координатора конкурсу: Назар Мартинюк, електронна адреса: diaspora@oa.edu.ua

Схожі публікації

Залишити коментар