“russie, état terroriste! Thierry Mariani, collabo!”: На вулицх Парижу продовжуються проукраїнські мітинги

Українці в Парижі продовжують масові мітинги в підтримку України. Демонстранти виходять на вулиці французької столиці з лозунгами: допомогти Україні якнайшвидше перемогти країну-терористку.

Про це Порталу української діаспори “Стожари” повідомив віцепрезидент Об’єднання українців у Франції Володимир Когутяк. 

Серед мітингувальників буди представники української діаспори, що вже багато років проживають у Франції, численні біженці 2022 року та небайдужі громадяни Франції.

Люди скандували наступні вимоги:

– «des armes pour l’Ukraine»  («Зброя для України»)
– «#russie, état terroriste» («#росія, терористична держава»)
– «LEROY MERLIN, TotalEnergies, Danone, #Mulliez, sortez de la russie» («LEROY MERLIN, TotalEnergies, Danone, #Mulliez, геть з Росії»)
– «Thierry Mariani, collabo» («Тьєррі Маріані*, співавтор»)

Наступний захід на підтримку України активні громадяни планують провести у Парижі вже цієї суботи, 15:30, Place de la République 🇺🇦🇪🇺 Хто знаходиться в регіоні – доєднуйтесь!

*Нагдаємо, Тьєррі Маріані — французький політик, колишній депутат департаменту Воклюз, колишній міністр транспорту та депутат Національного зібрання Франції від 11-го виборчого округу. Зараз Прокуратура Парижа розслідує можливу корупцію та зловживання впливом у зв’язку з діяльністю асоціації “Франко-російський діалог”, співголовою якої є депутат Європарламенту від “Національного об’єднання” Тьєррі Маріані.

Газета Le monde повідомляє, що це одна з найвпливовіших політичних антен Росії у Франції, яка зараз перебуває під прицілом французького правосуддя. За інформацією видання, “Франко-російський діалог” перебуває в центрі двох попередніх розслідувань, розпочатих 29 вересня 2021 року JUNALCO, підрозділом паризької прокуратури, відповідальним за боротьбу з організованою злочинністю. Ця асоціація, створена у 2004 році під патронатом Жака Ширака та Володимира Путіна, об’єднує французьких та російських політиків і бізнесменів із задекларованою метою розвитку співробітництва між двома країнами.

Обидва розслідування спрямовані проти Тьєррі Маріані та Іва Поццо ді Борго, двох найактивніших членів асоціації, відомих своєю публічною позицією на користь Кремля. Маріані, депутат Європарламенту та регіональний радник від Національного об’єднання (RN), був співголовою Франко-російського діалогу у 2012 році та відкрито відстоює французькі економічні інтереси в Росії. Поццо ді Борго, колишній сенатор і радник від Парижа і колишній член центристської партії “Союз демократів і незалежних” (UDI), також є рішучим прихильником зовнішньої політики Володимира Путіна.

Зараз від французької Прокуратури можна почути лиже коротку відповідь: “Зазначені процесуальні дії ще тривають і їх проведення охороняється таємницею слідства”. Вони були доручені Центральному управлінню по боротьбі з корупцією та фінансовими і податковими злочинами (OCLCIFF).

Ці судові провадження були відкриті за п’ять місяців до початку війни в Україні та розпочалися зі звіту підрозділу по боротьбі з відмиванням коштів Tracfin у травні 2021 року. У звіті йдеться про декілька підозрілих фінансових операцій, пов’язаних з франко-російським діалогом, і називаються імена кількох французьких політиків, у тому числі Маріані та Поццо ді Борго.

Нагадаємо, наприкінці вересня у Парижі на підтримку України пройшов музичний техно-парад.

Схожі публікації

Залишити коментар