Обігову пам’ятну монету “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” номіналом 10 грн презентував Національний банк.
Про це 3 жовтня повідомили на сайті НБУ.
Під час презентації монети заступник голови Національного банку Олексій Шабан сказав: «Сьогодні ми презентуємо обігову пам’ятну монету “Сили територіальної оборони Збройних сил України”. Це перша обігова монета з серії Збройні сили України, що за розмірами і технічними характеристиками ідентична до звичайної монети номіналом у 10 грн».
Заступник голови НБУ також зауважив, що це перша монета зі значним тиражем у 10 млн штук. Раніше Нацбанк випускав монети тиражами до 5 млн штук.
![НБУ презентував пам’ятну монету “Сили територіальної оборони ЗСУ” НБУ презентував пам’ятну монету “Сили територіальної оборони ЗСУ”](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/10/1664791356-799.jpg)
Пам’ятна монета “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” є обов’язковою до прийняття під час готівкових розрахунків.
На реверсі монети зображено дві стилізовані фігури військовослужбовців, а також логотип та гасло Сил територіальної оборони ЗСУ: “Готові до спротиву”. Аверс монети – ідентичний всім іншим монетам номіналом 10 гривень.
Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Національний банк поповнюватиме цими монетами каси банків.
Як повідомлялося, у 2021 році до Дня пам’яті полеглих захисників України НБУ випустив в обіг пам’ятну монету.