Дитячий Літній Табір “Карпати-2022” для представників української діаспори у Словаччині подарував дітям і молоді багато нових знань. На заході традиційно зібралися юні українці з усіх куточків Словаччини, а відбувся він у рекреаційному осередку “Злата Ідка”.
Подія тривала протягом восьми днів за сприяння Фонду підтримки національних спільнот Словаччини “Культмінор” та організації українських скаутів “Пласт”.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-4-1024x628.jpg)
Учасниками Табору стали 90 юних українців віком від 6 до 18 років, а очолила табір Ксенія Рибак. Цікаво, що до оргкомітету події цього року входили активісти, які минулими роками й самі були учасниками Табору.
До юних українців Словаччини цьогоріч доєдналися також і діти родин, які через російську військову агресію були змушені покинути територію України внаслідок війни.
Оргкомітет підготував для юних українців насичену програму. В лекціях школи українознавства говорили про “ПЛАСТ”, який в цьому році відзначає 110 річницю заснування. Також цікавими були лекції про історію і традиції українського автохтонного населення Пряшівщини.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 2 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-3-1024x631.jpg)
Щодня учасники табору мали цікаві змістовні руханки, долали конструкції штучних перешкод, брали участь у численних змаганнях з різних видів спорту.
Окрім цього, вечорами організаторами було проведено концерти, конкурси і традиційний карнавал.
Відмітимо й новаційні спеціальні заходи. До прикладу, лекцію “Веселі зубки” для учасників табору підготувала стоматолог Владка Шакова, де дітей проінформували про правила чищення і догляду за зубами.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 3 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-5-1024x683.jpg)
Члени молодіжного оркестру «Музика Ювеналіс» під керівництвом Ігоря Довговича та соліст опери Державного театру в Кошице бандурист Максим Куценко презентували українські пісні в супроводі бандури, а також діти прослухали цікаву розповідь про цей музичний інструмент.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 4 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-7-1024x683.jpg)
Відвідали дітлахи й місто Свидник, де в Музеї української культури Словацького національного музею на них чекала цікава й насичена програма. Спочатку відвідали Ґалерею Дезидерія Милого, де дізналися про місцеві ікони та історію їх створення, а потім послухали про мистецтво українських художників східної Словаччини та Закарпаття.
Звичайно, оглянули головну експозицію музею з багатьма цікавими експонатами, пов’язаними не лише з карпатською природою, а й з побутом наших предків.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 5 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-13-1024x768.jpg)
Також учасники Табору відвідали скансен, де ознайомилися зі старою сільською школою, дерев’яною церквою та іншими цікавими історичними спорудами, які збереглися у тому вигляді, в якому їх будували наші діди-прадіди.
До табору також завітали пожежники, щоби ознайомити дітей з особливостями і важливістю цієї професії. Юні українці дізналися, що ховає в собі пожежно-рятувальний автомобіль, подивилися на світ крізь спеціальні окуляри шолому пожежника і стали хоч на коротку мить пожежниками в дії.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 6 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 6](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-16-1024x683.jpg)
Перед урочистим закриттям табору кожен з учасників міг вибрати собі цікаві українські книги, які організації скаутів “ПЛАСТ” подарувало Посольство України в Словаччині.
“Для організаторів табору найбільшою оцінкою є вогники щастя в очах дітей. Хотіла б подякувати вам та вашій команді за те, що ви робите для дітей. Сьогодні забрала неймовірно щасливу дитину. У неї – купа вражень, нові друзі, знання, подарунки і бажання повернутись сюди у наступному році. Особливо зараз ви робите надважливу справу у вихованні українців, які знають свою історію та поважають добрих сусідів. Дякую за ваші великі серця та працю», – написала організаторам членкиня батьківського комітету Маріана Новікова.
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 7 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 7](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-10-1024x625.jpg)
Приєдналась до неї й Юлія Кириченко: «Сказати, що донька у захваті – то нічого не сказати. Дуже задоволена та щаслива, що мали таку можливість перебувати в такій чудовій атмосфері. Дякуємо від нашої родини за чудову організацію. З нетерпінням будемо чекати наступного літа».
![Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 8 Цього року у Словаччині відбувся 27-й Літній дитячий табір і ювілейна 25-а Літня школа українознавства - фото 8](https://svitua.org/wp-content/uploads/2022/09/karpaty-2022-8-1024x683.jpg)