У Чехії бойовика «ДНР» засудили до 21 року в’язниці

від svit_admus

Міський суд столиці Чехії Праги засудив до 21 року ув’язнення ще одного громадянина країни, який брав участь у російській гібридній агресії проти України на Донбасі в складі терористичної організації «ДНР».

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook посол України у Чехії Євген Перебійніс.

«На жаль, вирок поки що заочний, тому що ця людина все ще ховається на окупованих Росією територіях. Обидві сторони ще можуть подати апеляцію до Верховного суду, але сподіваюся, що з огляду на незаперечні докази, а також те, що суддя порівняно з тим, чого вимагав прокурор, навіть збільшив вирок на рік, перегляду у бік зменшення не відбудеться», — написав посол.

Голова судової колегії Сільвія Слепічкова заявила, що Сукуп, який свого часу служив у чеській армії, зловжив своїм командирським досвідом, залучившись до боїв значно активніше, ніж інші звинувачені в схожих справах, тому й отримав відразу таке високе покарання.

Сукуп командував на Донбасі танковою ротою російсько-терористичних військ, у тому числі під час боїв у районі населених пунктів Іловайськ та Дебальцеве.

«Зважаючи на все, на його руках кров багатьох українських захисників. Дуже сподіваємося, що правосуддя — у будь-якому вигляді – так чи інакше цього любителя „руского міра“ наздожене», — додав Перебійніс.

Таким чином, заявив прокурор Марек Бодлак, підсудний вчинив передбачений чеським кримінальним правом злочин терористичного нападу, за що він запропонував засудити Сукупа до 20 років позбавлення волі.

Цей злочин сам по собі передбачає покарання від 12 до 20 років позбавлення волі, але факт, що він був скоєний у складі організованого злочинного угруповання, дозволяє ще підвищити цей термін аж на третину. Чеське право карає за тероризм, навіть якщо він скоєний не проти Чехії, а проти іншої держави.

Адвокатка Сукупа Клара Тврда переконувала, що вина її підзахисного не доведена, але суд вирішив інакше.

Нагадаємо, це далеко не перший такий випадок у Чехії. Раніше в Чехії засудили цілу низку осіб, які брали участь у діяльності незаконних збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР», що як гібридні сили Росії захопили частини Донецької і Луганської областей і визнані в Україні терористичними, або осіб, які підтримували таку участь. Частина таких вироків теж винесена заочно: засуджені, найімовірніше, переховуються на окупованій частині Донбасу або в РФ.

Наступного тижня Вищий суд у Празі буде розглядати в апеляційному слуханні справу Лукаша Новачека, якого в вересні засудили за аналогічний злочин до 20 років ув’язнення; Новачек визнав перебування в лавах російських гібридних сил, але заперечує, що брав участь у бойових операціях. Він заявив, що лише “чистив у бойовиків на Донбасі картоплю і туалети”. Лукаша Новачека викликали як одного зі свідків і у справі Сукупа, але він відмовився свідчити.

Схожі публікації

Залишити коментар