Акція вшанування пам’яті «Атена Пашко: сила і ніжність (з нагоди 90-ліття)»

від Стожари

До 90-их роковин Атени Пашко, української поетеси, громадської діячки, голови Союзу українок, дружини В’ячеслава Чорновола, МІОК та СФУЖО запрошують ушанувати світлу пам’ять цієї видатної Особистості.

Про це Порталу української діаспори “Стожари” повідомили організатори.

Акція вшанування пам’яті «Атена Пашко: сила і ніжність (з нагоди 90-ліття)» відбудеться 8 жовтня 2021 року у двох форматах:

  • очна, в актовій залі Львівської політехніки;
  • онлайн, з допомогою сервісу Zoom.

Організатори: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК); Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО)

“На зустрічі, приуроченій ювілею, у відреставрованій Актовій залі головного корпусу Львівської політехніки ми, зокрема, згадаємо відомі й малознані сторінки життєпису Подвижниці, насолоджуватимемося звучанням її вишуканих поетичних рядків і спробуємо окреслити її неоціненно велику роль в українському державотворенні”, – йдеться у повідомленні.

Під час заходу наживо виступлять почесні гості: Ірина Волицька, донька Атени Пашко, та Зоряна Білик, заступниця директора Львівського музею історії релігії. За допомогою цифрових засобів до розмови долучаться Мирослав Маринович, почесний президент Українського ПЕН, правозахисник, політв’язень, Оксана Бризгун-Соколик, голова СФУЖО (1992-2002 рр.).

Модераторка: Ірина Ключковська, директорка МІОКу.

Участь у заході безоплатна, реєстрація за покликанням: https://forms.gle/b46bqwDrdmqykQcu5

Ате́на-Святоми́ра Пашко́ народилася 10 жовтня 1931 року в селі Бистриці на Дрогобиччині. Випускниця Львівського лісотехнічного інституту. Від середини 1960-х років виступала на захист репресованих діячів української культури, за що зазнавала утисків і заборон. З відновою незалежності України, у грудні 1991 року обрана головою Союзу українок. Після трагічної загибелі чоловіка В’ячеслава Чорновола (1999 р.) Атена Пашко продовжила втілювати політичні ідеї, спільні для їхнього подружжя. Померла достойниця в Києві 20 березня 2012 року. Похована на Байковому кладовищі поруч із могилою В’ячеслава Чорновола.

Схожі публікації

Залишити коментар