До 100-річчя з дня заснування Українського вільного університету НБУ випускає пам’ятну медаль

від Стожари

Національний банк з 15 вересня вводить у обіг нові пам’ятну монету на честь українських рятувальників і медаль «100 років Українського вільного університету».

За даними НБУ, монета «Українські рятівники» номіналом 5 грн присвячена представникам героїчної професії рятувальника – однієї з найнебезпечніших і найскладніших, покликаної захищати населення та територію країни від проявів природних лих і техногенних катастроф.

Монета номіналом 5 грн виготовлена з нейзильберу, її вага становить 16,54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 тис. штук.

На аверсі монети на дзеркальному тлі, в обрамленні стилізованого рослинного орнаменту розміщено: напис УКРАЇНА (угорі); у центрі – логотип Державної служби з надзвичайних ситуацій; малий Державний Герб України (ліворуч від логотипа); рік карбування монети – 2021 (праворуч від логотипа); номінал – 5 гривень (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (праворуч, під роком карбування).

На реверсі монети на матовому тлі зображено рятувальника з дитиною на руках; дзеркальний абрис рятувального гелікоптера (угорі); написи: ЗАПОБІГТИ!/ВРЯТУВАТИ!/ДОПОМОГТИ! (ліворуч).

coin Ukrainian rescuers 2021

НБУ також випускає пам’ятну медаль, присвячену 100-річчю Українського вільного університету. Медаль діаметром 35 мм виготовлена з нейзильберу, її тираж становить 10 тис. штук.

Український вільний університет створений за межами України українською інтелігенцією в еміграції, з українською мовою викладання. Університет об’єднав навколо себе багатьох провідних українських учених ХХ століття, став науковою та освітньою інституцією для української діаспори, яка не хотіла втрачати свою ідентичність. Змінивши три європейських міста та відбудувавшись у повоєнному Мюнхені, університет донині залишається центром знань про Україну в Європі.

На аверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено: угорі – напис УКРАЇНА, під яким рік карбування – 2021; малий Державний Герб України (ліворуч на тлі фрагмента прапора України), фрагмент прапора Євросоюзу (праворуч); у центрі – схема зміни місця розташування університету в різні часові проміжки та написи: ВІДЕНЬ/1921/ПРАГА/1921/МЮНХЕН/1945; унизу на матовому тлі – лаврова гілка, під якою логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено логотип університету (угорі); по центру – стилізоване зображення мосту як символу, що єднає різні сторони, народи, країни тощо; написи: 100/РОКІВ (під мостом), УКРАЇНСЬКИЙ ВІЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (унизу півколом).

Coin 100 years of Ukrainian free university 2021

Схожі публікації

Залишити коментар