Закордонні українці викриватимуть російські фейки про Україну та діаспору

від Стожари

Президент громадської організації «Україна-2050» Євген Чолій в прес-центрі Українського кризового медіа-центру оголосив про офіційний початок діяльності Постійної міжнародної місії медіа-моніторингу щодо дезінформації відносно України та української діаспори.

Сьогодні тема дезінформації є предметом дискусій багатьох країн світу. Основним викликом для міжнародної спільноти, зокрема України та української діаспори, є підвищення обізнаності з дезінформації серед населення та краще розуміння небезпек користування інформацією, не знаючи її джерел і мотивів.

«В Україні це питання є ще більше актуальним, оскільки з 2014 року Росія відкрито веде гібридну агресію проти України, щоб відновити контроль над нею. Дезінформація є дуже важливим інструментом цієї гібридної агресії», – наголошує Євген Чолій.

За словами Чолія, 25 січня 2021 року громадська організація «Україна-2050» розпочала організаційну роботу, щоб розгорнути постійну міжнародну місію медіа-моніторингу, яка здійснюватиме медіа-моніторинг ЗМІ, соціальних мереж та інших інформаційних ресурсів у різних країнах світу щодо дезінформації відносно України та української діаспори, аналізуватиме результати цього моніторингу та вживатиме ефективних заходів для сприяння протидії такій дезінформації, зокрема шляхом спрямування звернень до відповідних державних органів та адміністраторів ЗМІ, соціальних мереж та інших інформаційних ресурсів, щоб виключити дезінформацію про Україну та українську діаспору й заблокувати джерела такої дезінформації.

«Станом на сьогодні в нашій місії числяться 164 члени. Всі – волонтери з 55 країн, які здійснюватимуть медіа-моніторинг 41 мовою. Для роботи Місія має 2 команди. Одна моніторить інформацію на інформаційних ресурсах щодо дезінформації, інша – аналізує, формує висновки та вживає ефективні заходи для сприяння протидії такій дезінформації», – зазначив президент ГО «Україна-2050».

Чолій додав, що спостерігачами є всі країни з Великої сімки і всіх 27 країн-членів ЄС та НАТО.

Нагадаємо, громадська організація «Україна-2050» була заснована в грудні 2019 року, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління Стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної європейської держави.

Як ми повідомляли, кожен охочий може приєднатися до Міжнародної місії моніторингу дезінформації щодо України

Схожі публікації

Залишити коментар