Українська молодь з різних куточків світу бере активну участь в інтелектуальних змаганнях

від Стожари

У січні 2021 р. Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара у співпраці з факультетом міжнародних відносин, Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, молодіжним відділенням Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» оголосили про проведення низки молодіжних заходів для української молоді в Україні та діаспорі: Міжнародного Інтернет-флешмобу до 150-річчя з дня народження Лесі Українки «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…», Міжнародного конкурсу творчих робіт «Українці в світі», ІІІ Всеукраїнського конкурсу серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра».

Офіційним інформаційним партнером усіх подій є сайт української діаспори «Стожари». Крім того, дописи про заявлені заходи розміщено на офіційних сторінках в соціальній мережі “Facebook” Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, а також низки Посольств України в різних державах.

Постать знаменитої Дочки Прометея згуртовує українців у різних куточках світу. Творчість Лесі Українки – наскрізна нитка, ідентифікатор України, що долає кордони, зігріває людські серця. Беззаперечним доказом цих слів є Міжнародний Інтернет-флешмоб «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…».

Хоча він завершується 20 лютого цього року, але вже засвідчує про те, що українська молодь пишається своєю геніальною письменницею та гідно вшановує її. Станом на 9 лютого до участі зареєструвалося 187 учасників із України та за кордону. Вражає розмаїття представлених відеороликів: декламування знакових поезій Лесі Українки українською та іноземними мовами, представлення її власних спогадів та споминів про неї світочів української культури, авторська поезія конкурсантів, виконання пісень на вірші поетеси тощо. В Україні до заходу активно долучилися здобувачі знань закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, педагоги, представники громадських об’єднань із 14 областей (Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької) та м. Києва. Оргкомітет також отримав заявки про участь від представників української громади з Казахстану, Молдови, Німеччини, Норвегії, Португалії, Російської Федерації, Угорщини.

Відеоролики, які заявлені до участі в Міжнародному Інтернет-флешмобі позначені в соціальній мережі “Facebook” хештегами #idudnauoa та #lesiaukrainka150. Принагідно, Організаційний комітет просить не забувати учасників використовувати ці хештеги, аби ознайомитися у відкритому доступі з усіма відеороликами. Зауважимо, що деякі роботи розміщуються на YouTube-каналах та надсилаються на електронні адреси організаторів через низку об’єктивних технічних причин.

Міжнародний конкурс творчих робіт для української молоді в діаспорі «Українці в світі» також набирає обертів. До Оргкомітету з питань особливостей участі в заході вже звернулися представники українських суботніх шкіл, громадських об’єднань із Литви, Польщі, Туреччини та інших країн.

Географія учасників III Всеукраїнського конкурсу серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» станом на сьогодні представлена більшістю областей України. Школярі, котрі вже подали свої роботи на розгляд журі, опрацювали різноманітні Інтернет-джерела, періодику діаспори та підготували есе про видатних українців у світі, внесок закордонного українства в розвиток науки.

Із деталями участі в усіх конкурсах можна ознайомитися на офіційному сайті Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» в рубриці «Новини». Звертаємо увагу, що усі учасники конкурсів та їхні наставники будуть відзначені електронними сертифікатами та нагородами за першість в різних номінаціях.

Організаційний комітет висловлює сердечну подяку усім, хто вже долучився до оголошених молодіжних заходів. Запрошуємо охочих до співпраці та налагодження контактів!

Назар Мартинюк

співробітник Інституту досліджень української діаспори 

імені професора Любомира Винара НаУОА

Схожі публікації

Залишити коментар