Українці Санкт-Петербуга попрощалися з Генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі Лесею Лозинською

від Стожари

23 жовтня 2020 року в Генеральному консульстві України в Санкт-Петербурзі (вул. Бонч-Бруєвича, б. 1В) відбулась зустріч членів Ради УНКА СПб з Генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі Лесею Лозинською з нагоди завершення її дипломатичної місії в Санкт-Петербурзі.

Про це Порталу української діаспори “Стожари” повідомили у прес-службі Об’єднання українців Росії.

Як повідомляється, на зустрічі були присутні президент УНКА СПб, професор, доктор наук Василь Тегза, віце-президент УНКА СПб, голова Полтавського земляцтва СПб Михайло Волик, секретар Ради УНКА СПб Валентина Коваленко та консул Генерального консульства Віктор Лавриненко.

Учасники зустрічі підвели підсумки співпраці Генерального консульства та Ради УНКА СПб за 2015-2020 р.р. Зокрема, було підкреслено, що  українська культура  – це гарант національного та історичного буття як українського народу в цілому, так і буття української громади Санкт-Петербургу. У цьому зв’язку було відзначено, що важливим результатом спільної діяльності у зазначені роки є проведення низки різноманітних культурних заходів, спрямованих на популяризацію, відродження та збереженню українських  традицій, національної культури і української мови.

Доброю традицією стало святкування Дня незалежності України,  урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, заходи до Державних свят України та знаменних дат, днів народження Тараса Шевченка та Миколи Гоголя. В рамках цих заходів були організовані художні виставки, концерти, зустрічі з представниками української громади міста.

В Генеральному консульстві за участю активістів української громади, представників консульських установ, акредитованих в Санкт-Петербурзі, демонструвалися художні роботи члена УНКА Санкт-Петербургу, члена Союзу художників міста Миколи Коваленка, майстра народної творчості України, лауреата Премії імені Катерини Білокур Анастасії Рак, члена УНКА, члена Союзу письменників Санкт-Петербурга і Ленінградської області, лауреата конкурсу «Жінка року» – 2020 в Санкт-Петербурзі в номінації «Культура і мистецтво» Катерини Планіної.

Президент УНКА Санкт-Петербургу Василь Тегза зазначив, що відкриття Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі в 1998 році надало громадянам міста українського походження широкі можливості для поновлення родинних, культурних та ділових зв’язків з історичною Батьківщиною – Україною. Крім того, було акцентовано увагу на тому, що, незважаючи на сучасний стан двосторонніх відносин між Україною та РФ, Генеральне консульство знаходило прийнятні формати та можливості для  співпраці з РГО УНКА Санкт-Петербургу в культурно-гуманітарній площині, зокрема, для популяризації української культури.

Учасники зустрічі від імені Ради УНКА Санкт-Петербургу  висловили глибоку вдячність Генеральному консулу України в Санкт-Петербурзі Лесі Лозинській за вагомий внесок у справу згуртування усіх українських сил в Санкт-Петербурзі, а також за відданість Україні, відстоювання та захист її інтересів.

Прес-реліз підготував Віце-президент РГО УНКА СПб,

Голова Полтавського земляцтва СПб

Михайло Волик,

Санкт-Петербург, 23 жовтня 2020 року

Схожі публікації