Між Україною та Угорщиною досягнуто домовленість про додаткові безоплатні дозволи для українських перевізників

від Комарі Альберт

За інформацією Міністерства інфраструктури України, 9 – 10 вересня 2020 в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання українсько-угорської  Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Попереднє засідання відбулося в квітні 2018 року і за цей час накопичилось ряд актуальних питань в галузі автомобільних перевезень між Україною та Угорщиною, які було детально опрацьовано Сторонами протягом зустрічі.

За результатами тривалої дискусії була досягнута домовленість про додаткові 900 транзитних дозволів без оплати транспортного податку на 2020 рік, які будуть передані через Посольство України в Угорщині після друку на початку четвертого кварталу 2020 року.

На 2021 рік встановлена попередня квота на рівні 31 750 дозволів для українських перевізників.

Українською Стороною було порушено питання зниження транспортного податку для українських перевізників, які виконують перевезення територією Угорщини на підставі дозволів зі сплатою податку. Проте, Угорська Сторона повідомила, що розмір транспортного податку є однаковим для перевізників усіх іноземних держав і до компетенції Міністерства інновацій та технологій не належить питання зниження даного податку.

Також Українська Сторона ініціювала обговорення проблемних питань, які пов’язані із здійсненням перевезень з дозволами, які передбачають оплату транспортного податку.

Представник Митної служби Угорщини проінформував Українську Сторону, що діючі правила оплати податку на автотранспортні засоби визначено на законодавчому рівні і це питання належить до компетенції Міністерства фінансів Угорщини, натомість Угорська Сторона Змішаної Комісії пообіцяла опрацювати це із Компетентним відомством Угорщини та письмово повідомити про прийняті рішення.

Інформуємо про те, що на сьогодні є домовленість із Республікою Польща та Турецькою Республікою щодо проведення в вересні цього року переговорів в рамках засідань Змішаних Комісій з питань міжнародних автомобільних перевезень, під час яких Українською Стороною буде порушене питання щодо збільшення квоти дозволів для українських перевізників. Про результати буде повідомлено додатково.

В 2020 році вже відбувся обмін додатковими 8 000 дозволами з Румунією, проте Міністерство інфраструктури України вже повторно ініціювало перед Румунією питання чергового додаткового обміну дозволами. Також продовжується комунікація із Республікою Казахстан щодо питання забезпечення необхідною кількістю дозволів українських перевізників. Наразі приймаються рішення Компетентними органами цих країн.

Також є позитивний розгляд звернення Міністерства інфраструктури України щодо додатково обміну дозволами із Грецькою Республікою.

Схожі публікації

Залишити коментар