СКУ засуджує насильство щодо громадян Білорусі

від Комарі Альберт
Українці всього світу ще пам’ятають часи Першого і Другого Майданів і, звичайно, засуджують насильство проти мітингарів у Білорусі та закликають владу цієї країни поважати права людини.

Про це заявили у Світовому конгресі українців, повідомляє  Укрінформ.

“Світовий конгрес українців засуджує насильство щодо громадян Білорусі та закликає владу Білорусі поважати основоположні права людини та волю громадян своєї держави”, – йдеться у поширеній заяві.

Зазначається, що “українці в усьому світі стоять пліч-о-пліч з білоруським народом, який відважно захищає право на демократичні, вільні та прозорі вибори”.

“Світовий конгрес українців приєднується до глобальних голосів на підтримку основних та невід’ємних прав та свобод людини у Білорусі. Ми закликаємо міжнародне співтовариство дотримуватися однозначної позиції на підтримку демократичних прагнень білоруського народу”, – наголосили в українській організації.

Окрім цього в СКУ закликали державні органи Білорусі “опублікувати істинні результати виборів та припинити насильство й залякування мирних протестувальників”.

Як повідомлялося, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.

За оголошеними ЦВК попередніми результатами, чинний президент Олександр Лукашенко набирає 80,23%, в опозиційного кандидата Світлани Тихановської – 9,90% голосів. Вона не визнає ці цифри та заявила про готовність до довгострокових протестів по всій Білорусі.

У ніч на понеділок білоруські силовики затримали близько 3 тисяч людей під час акцій протесту, що виникли після голосування на виборах президента.

Схожі публікації

Залишити коментар