Українських емігрантів у Туреччині більшає

від Комарі Альберт
Все більше українців виїжджають жити до Туреччини. Хтось – емігрує, хтось тимчасово проживає, але в будь-якому випадку кількість українців у Туреччині є доволі високою. У Туреччині дозвіл на проживання отримали майже 16,5 тисяч українців, і більшість із них проживають в Стамбулі, Анталії та Анкарі.

Про це повідомляє інформаційний портал української діаспори в Туреччині UkrAyna з посиланням на дані, отримані в Головному управлінні міграційної служби Туреччини.

«Станом на 16 липня 2020 року посвідку на проживання в Туреччині мають 16416 українців», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 70% українців мешкають у трьох найбільших містах Туреччини: Стамбулі, Анталії, Анкарі. У Стамбулі посвідку на проживання отримали 5228 українців. На другому місці –  Анталія (4792 українця), на третьому – столиця Туреччини Анкара (1446 осіб).

Найбільше українців (7839 осіб) мають короткотерміновий дозвіл на проживання. Сімейні посвідки надано 5438 особам. Ще 2803 особи отримали посвідку на інших, не зазначених у довідці підставах. Також  в Туреччині навчається 336 студентів з України.

Зауважується, що оприлюднені дані стосуються тільки кількості громадян України, які мають посвідку на проживання, та не охоплюють тих, хто набув турецького громадянства. За різними оцінками, загальна кількість українців в Туреччині становить більше 35 тисяч.

Відповідно до даних, оприлюднених Турецьким інститутом статистики (TÜİK), у 2019 році в Туреччину на постійне або тимчасове місце проживання переїхав 6641 українець. За останні 4 роки це найвищий показник. Водночас, у 2019 році Туреччину залишили 4179 українців.

Щодо гендерного розподілу, переважна більшість українців, які переїхали до Туреччини, – це жінки. У минулому році до Туреччини іммігрувало 5168 жінок та 1473 чоловіки. Того ж року виїхали 3261 жінка та 888 чоловіків.

Як повідомлялося, свідоцтва про здобуття середньої освіти отримали випускники ліцею ім. Тараса Шевченка в Стамбулі.

Схожі публікації

Залишити коментар