День пам’яті українського історика Ореста Субтельного

від Комарі Альберт
24 липня всі українці світу вшановували пам’ять відомого українського історика Ореста Субтельного, книжками якого користувалися й користуються школяри, студенти й просто ті, хто цікавиться історією України.

Орест Субтельний (1941-2016) – доктор філософії, з 1982 року – професор кафедри історії та політичних наук Йоркського університету (Торонто).

Найбільше визнання Орестові Субтельному принесла праця «Україна: Історія» (1988), яка була вперше опублікована  видавництвом Йоркського університету. Згодом цю працю було визнано однією з найбільш впливових і важливих книжок, що були оприлюднені університетом Торонто за 100 років його існування. Українською мовою книгу було перекладено українським мовознавцем, який працював у Гарвардському університеті – Юрієм Шевчуком, і опубліковано у 1991 році. Нині «Україна: Історія» повністю або частково перекладена німецькою, російською, китайською, болгарською та словацькою мовами.

Майбутній доктор історичних наук, професор, член НТШ та УВАН, лауреат Премії фундації О. і Т. Антоновичів (1982), нагороджений Орденом Ярослава Мудрого 5-го ступеню Орест Субтельний народився 17 травня 1943 року у Кракові (Польща), нагадує Diaspora.ua.

Навчався у Віденському та Гамбурзькому університетах, згодом – в університетах у Філадельфії та в Північній Кароліні. З 1975 року почав викладацьку кар’єру у коледжі Гамільтона у м. Клінтон (Айова, США), з 1982 року — професор Йоркського ун-ту у Торонто (Канада). Як історик вивчав соціально-політичну історію України-Гетьманщини XVIII ст. та мазепинської еміграції, історію українців в Північній Америці та загальні проблеми історії України.

Як повідомлялося, історію української діаспори дуже цікаво можна представити крізь призму фалеристичних пам’яток, зібраних у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника. 

Схожі публікації

Залишити коментар