Барельєф Тарасу Шевченку відтепер – і в Парку української культури в Анталії!

від Комарі Альберт

У турецькому місті Анталія в Парку української культури відбулося урочисте відкриття барельєфа Великому українському поетові Тарасу Шевченку та офіційна зустріч голови МЗС України Дмитра Кулеби з головами українських громадських організацій в Туреччині та представниками діаспори.

Про це повідомило видання Укрінформ.

“Існування цього парку – результат спільних зусиль місцевої влади і громади і це ще один символ тих міцних та важливих стосунків… Фундамент усьому – це людські зв’язки, вдячний за те, що цей фундамент тут дуже міцний”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Міністр подякував українцям в Анталії за те, що вони єднаються, небайдужі, зберігають свою ідентичність і зв’язок з Україною, а також за присутність поруч з прапорами України і Туреччини кримськотатарського прапора.

У церемонії відкриття взяв участь мер району Анталії Муратпаша Уміт Уйсал.

“Туреччина й Україна – дві країни дуже близькі одна до одної, настільки, що подорожувати можна за внутрішнім паспортом. Ми дуже задоволені дружніми відносинами з українцями.

У районі Муратпаша представлені різні культури, представлені різні нації з 50 країн світу. З усіма підтримуємо гарні відносини, українці – щирі й працьовиті – займають особливе місце”, – сказав мер району Муратпаша Уміт Уйсал.

Він наголосив, що Тарас Шевченко є “душею українського народу” і пишається тим , що його барельєф з’явився саме в районі, яким він керує.

Після урочистого відкриття барельєфу, вихованці українських суботніх шкіл в Анталії продекларували вірші Шевченка українською та турецькою мовами.

Міністр закордонних справ України та мер району Муратпаша висадили в Парку української культури два дерева-символи: вербу та апельсинове дерево.

Міністр поспілкувався з головами українських громадських організацій в Туреччині та відповів на актуальні питання.

Також перед гостями церемонії виступив хор “Берегиня”.

Барельєф Тарасу Шевченку в Парку української культури в Анталії з’явився за сприяння керівництва району Муратпаша, Консульства України в Анталії, Посольства України в Анкарі, особистої участі та організації голови ГО “Українська родина” Віти Михайлової.

Привітання з нагоди відкриття барельєфу Шевченку в парку української культури в Анталії надіслали Світовий конгрес українців та Світова федерація українських жіночих організацій.

Схожі публікації

Залишити коментар