МЗС прокоментувало спроби РФ дискредитувати Україну в Португалії

Українсько-португальські відносини залишаються міцними й довірливими попри спроби посіпак Путінського режиму дискредитувати Україну у Португалії та підірвати її дружні відносини з іншими державами.

Про це заявила речниця МЗС Катерина Зеленко, передає Укрінформу.

Представник дипломатичного відомства зазначила, що упродовж останніх днів у Португалії мала місце чергова спроба поширення антиукраїнської пропаганди. За її словами, інструментом цих намагань традиційно є маргінальні симпатики Кремля.

Так 21 червня 2020 року в одній із найпопулярніших португальських газет Público вийшло відразу три статті, у яких Україна названа “колискою світового сучасного нацизму” та “тренувальним майданчиком для неонацистів з усього світу”. А 23 червня публікації повторилися. Тоді посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець звернулася до португальських інституцій і широкої спільноти, висловивши обурення поданням неправдивої інформації в одній з найтиражніших газет.

Українці, які живуть у Португалії та мають активну громадську позицію, також підготували відкрите звернення до парламенту із проханням звернути увагу на появу фейкових новин та публікацій, які просувають наративи країни-агресора – РФ і є шкідливим не тільки для України, а й несуть загрози для політичних активів самої Португалії, яка надавала і продовжує надавати політичну підтримку Україні в боротьбі за суверенність і незалежність.

“Подібні спеціальні інформаційні операції мають на меті не тільки дискредитацію України як держави, але й її дружніх стосунків із іншими державами”, – сказала Зеленко.

Речниця МЗС акцентувала, що на появу російських інформаційних вкидів миттєво відреагувало Посольство України у Португалії як у пресі, так і в соціальних мережах. Окрім того, на підтримку України також виступили відомі португальські журналісти і політичні оглядачі, представники української громади, які засудили подібні публікації як черговий вияв російської пропаганди.

Варто зазначити, що в контексті цієї ситуації, голова Спілки українців Португалії Павло Садоха звернув увагу, що подібні інформаційні вливання фейків мають місце й у виданнях інших європейських країн.

“Ось і Франція долучилася до світової інформації кампанії проти України. Звичайно Азов і звичайно Україна розсадник тероризму. Все це нагадує минуле століття гітлерівськоі інформаційної підготовки до початку світової війни. Тільки тепер, в рази страшніший гітлер – путін, що керує ордою голодних до крові орків”, – прокоментував Садоха на своїй сторінці у FB публікацію французького видання.

Як повідомлялося раніше, 12 березня 2020 року в аеропорті Лісабона був вбитий 40-річний українець Ігор Гоменюк, який їхав на заробітки до Бельгії. Трагедію прокоментував голова Спілки українців Португалії Павло Садоха.

Схожі публікації

Залишити коментар