Союз українок Америки придбав та передав книги про Голодомор 16 бібліотекам в США

від Стожари

Союз українок Америки (СУА) придбав 16 екземплярів мемуарів Менделя Ошеровича «Як живуть люди в Радянській Росії: враження від подорожі» та передав їх до 16 університетських бібліотек у США.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт СУА.

“З ініціативи Оксани П’ясецької, члена відділення №17 у Маямі, Союз українок Америки придбав 16 примірників мемуарів Менделя Ошеровича «Як живуть люди в Радянській Росії: враження від подорожі». СУА дарує ці книги 16 університетським бібліотекам по всій країні, щоб допомогти в академічному дослідженні Голодомору”, – йдеться у повідомленні союзянок.

Як зазначається, ці спогади, перекладені з оригінальної книги на їдиш «Vi Menshen Leben in Sovet Rusland» (Нью-Йорк, 1933 р.) Шароном Павером та під редакцією професора Любомира Луцюка, представляють погляд очевидця на умови в Радянській Україні протягом ранньої зими 1932 року та на те, як починався Голодомор.

За словами Оксани П’ясецької, «якби ця книга була перекладена англійською мовою для ширшої аудиторії, це могло б запобігти скандальному запереченню Голодомору Вальтером Дюранті з «Нью-Йорк Таймс» та прогресивних ЗМІ тих часів».

Переклад мемуарів та друк книги профінансували з відділення СУА №75 в Нью-Йорку, повідомляється на сторінці СУА в Facebook.

Схожі публікації

Залишити коментар