Українці в Угорщині вшанували пам’ять кардинала Гузара

від Стожари

31 травня, в день третьої річниці смерті Блаженішого кардинала Любомира Гузара, Отця і Глави УГКЦ, українська громада в Угорщині вшанувала його молитвою.

Про це повідомляє інформаційний ресурс Української Греко-Католицької Церкви.

Як зазначається, поминальна панахида відбулась після недільної божественної літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. Молитву провів о. Дам’ян Габорій.

У своїй промові священник зазначив, що українська спільнота в Угорщині діє із благословення Блаженішого Любомира. В честь Його ім’я в Угорщині створений Український центр кардинала Гузара, який координує Рідну школу в Будапешті, Школу християнського життя та Школу Лідерства.

Кожного року українські віряни згадують в молитві кардинала  Гузара. «Для нашої громади це є велика постать і наш небесний заступник» – підкреслює п. Хортяні Ярослава, голова Товариства української культури в Угорщині, керівник Столичного самоврядування українців в Угорщині, яка була і є ініціатором, щоб українська громада в Угорщині малу постійну духовну опіку від своєї материнської церкви.  За словами пані Ярослави, «греко-католицька громада в Будапешті постійно стикається з перешкодами на шляху свого встановлення, але всі труднощі: з Божою поміччю  та з благословення кардинала  Гузара ми долаємо».

Довідка:

3 жовтня 2008 року, відбулася перша молитва та зустріч вищого духовенства УГКЦ із українцями в Угорщині. Архиєрейська  літургія пройшла в угорській греко-католицькій церкві святого Флоріана, яка знаходиться на площі Тараса Шевченка в Будапешті.  Молитву очолив  Блаженніший кардинал Гузар у супроводі теперішнього угорського митрополита греко-католицької церкви владики Філіпа Кочіша та владики Богдана Дзюраха, секретаря синоду УГКЦ. Після богослужіння відбулася зустріч єпископів із громадою, в якій йшлося про те, щоб українцями в Угорщині могли духовно опікуватися священники із України, на що отримали відповідь вищих ієрархів, що це питання в скорому часі потрібно вирішити.

В жовтні 2018 року українська громада відзначила 10 ій ювілей. З цієї нагоди відбулася архієрейська літургія на парафії Покрови Богородиці в Будапешті, яку очолив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Йосиф Мілян та митрополит угорської греко-католицької церкви владика Філіп Кочіш.

Співслужили Літургію: душ пастир для українців в Угорщині о. Дам’ян Габорій, віце-ректор Львівської духовної семінарії УГКЦ о. Михайло Лесів, декан дрогобицький о. Іван Паньківта о. Роман Улей, священник київської архиєпархії УГКЦ. Молитву своїм співом прикрасив октет “Теофорос” Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Українська греко-католицька спільнота в Будапешті діє під опікою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ та угорської греко-католицької митрополії.

Схожі публікації

Залишити коментар