Верховна Рада України відклала законопроєкт про подвійне громадянство

від Стожари

Верховна Рада відклала розгляд законопроєкту, який дозволяє подвійне громадянство в Україні.

Про це на ранковому засіданні Верховної Ради України повідомив спікер Дмитро Разумков.

“Була пропозиція, вона звучала на погоджувальній раді. Після цього і на засіданні нашому з головами депутатських фракцій та груп також обговорювалася. Це те, щоб сьогодні зняти з розгляду так зване питання щодо подвійного громадянства”, – сказав голова парламенту Дмитро Разумков.

Проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства № 2590 подали до парламенту 13 грудня 2019 роки як президентський із підписом глави Офісу президента Андрія Богдана.

На порядку денному 19 травня законопроєкт був одним із перших.

Законопроєкт пропонує: розширити коло осіб, які набувають громадянство України за територіальним походженням.

Для отримання громадянства України замість подання зобов’язання припинити іноземне громадянство можна буде подавати декларацію про відмову від іноземного громадянства.

Зокрема, до них належатимуть особи, які встановленому законодавством України порядку уклали контракт на проходження військової служби в Збройних Силах України; особи, які мають видатні заслуги перед Україною або прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України; особи, які є громадянами держави-агресора, визнаного Верховною Радою, або державою-окупантом, які зазнали в цій країні переслідувань за політичні переконання.

Схожі публікації

Залишити коментар