Спілка українців у Португалії звернулася до Президента Португальської Республіки з позицією українців щодо 75-х роковин закінчення Другої світової війни

від Стожари

Спілка українців у Португалії звернулася до президента країни Марсела Ребело Соуза, висловивши позицію щодо 75-х роковин закінчення Другої світової війни та акцій «Безсмертний полк», які проводять посольства РФ за кордоном.

Про це порталу української діаспори “Стожари” повідомили в Раді Спілки Українців у Португалії.

Звернення до президента Португальської Республіки,
пана Марсела Ребело Соуза.

Шановний пане Президенте,

8 травня 1945 року – звільнення Західної Європи від нацизму
9 травня 1945 року – початок тоталітарної окупації СССР країн Східної Європи.

  У 75-і роковини закінчення Другої світової війни, ми українці, хочемо нагадати країнам Європи, що у 1945 році війна закінчилася для країн Західної Європи. Україна і країни Східної Європи опинилися у складі тюрми народів – СССР, з мільйонами людей у концентраційних таборах Росії, політичними репресіями та знищенням національних культур.
  Злочини нацистів справедливо засуджені, що дало можливість Західноєвропейьським країнам вільно розвивати демократичні суспільства. Вільний розвиток країн Східної Європи почався лише після розвалу СССР у кінці минулого століття і відбувається там, де офіційно були засуджені поряд з нацистськими, злочини комуністичного режиму СССР.
  Після розвалу СССР Росія взнала на себе правонаступництво цієї імперії. Ні, не відповідальності, не компенсації за масові, вбивства, за знищення економік, за репресії, але взяла на себе правонаступництво продовжувати ту саму політику агресії щодо сусідніх країн, та зміни світового порядку за рахунок брудної пропаганди і теророризму.
  Ми, українці, маємо право нагадати Європейським країнам, що до Другої світової війни, Україна вже понесла 10 млн. жертв через репресіі, через Голодомор, який організували комуністична Москва.
  Ми, українці, маємо право нагадати, що Україна взяла на себе один з найважчих ударів Другої світової війни в якій загинуло понад 14 млн. українців.
  Ми, українців, маємо право нагадати, що незасуджені злочини Росії у минулому столітті і військова агресія у теперішньому може привести до нового жахливого світового конфлікту.
  Ми, українці, маємо обов’язок попередити, що гасла «Можем повторить!» на плакатах демонстрантів акцій «Безсмертний полк», які щорічно організовують російські посольства у європейських столицях, несуть реальну загрозу нового світової війни, яку Москва, разом з нацистами розпочала у 1939 році.

З повагою, Голова Спілки українців у Португалії,
Павло Садоха

Схожі публікації

Залишити коментар