Щоб ефективно протидіяти історичним фейкам Росії, країни Центрально-Східної Європи мають розробити спільну історію

від Стожари

Професор Варшавського університету, політолог Казімеж Вуйчицький пропонує країнам Центрально-Східної Європи розробити спільне бачення на історію цього регіону, щоб ефективно протидіяти історичним фейкам Росії.

Як інформує Укрінформ, таку пропозицію Казімеж Вуйчицький озвучив під час міжнародного круглого столу «Історична політика між Балтикою та Чорним морем».

«Нам потрібна спільна історія для цілого регіону. І нам потрібна така ж спільна історія про Росію. Не тільки Росія має нав’язувати свої наративи про Україну, Білорусь, як про братні народи, про російський народ, як найкращий серед них», – зазначив пан Вуйчицький під час заходу.

Професор також зазначив, що Східну Європу імперська ідеологія подає як «власне Росію плюс деякі інші, наприклад, українці чи білоруси», а простір православ’я поширюється нею вже й на Центральну Європу. Відтак, на його думку, країни регіону мають виробити спільний погляд на історію Росії та викривати її хибні наративи.

«Маємо правдиво розповідати про Росію як про державу, яка не має початку в Київській Русі, і в них інша історія, ніж у Білорусі, України чи Кавказу», – наголосив польський професор.

Пан Вуйчицький вважає, що ідеологічному впливу Росії слід протиставити власні уяви та наративи, які стануть продуктом діалогу і зблизять країни Балто-Чорноморського регіону.

«Наші національні історії є в конфлікті, і росіяни вдало роздмухують їх. Спільна історія Центральної й Східної Європи має стати головним інтелектуальним завданням», – вважає Вуйчицький.

Професор вважає помилковим, що протидіючи ідеологічній експансії Росії, країни роблять акцент на власній історії, а не на діалозі зі своїми сусідами у виробленні спільного погляду на історію цілого регіону.

Схожі публікації

Залишити коментар