Провідна неділя. Чому сняться покійні родичі: про що вони нас хочуть попередити

від Стожари

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих.

Часом померлі родичі і близькі друзі приходять до нас у снах, частіше за все це відбувається саме в Провідну неділю. Вони як би провідують нас, щоб подивитися, як ми справляємося.

Людство накопичило чималий досвід подібних «віртуальних» зустрічей. Тому ми сьогодні постараємося розібратися в причинах появи в наших сновидіннях померлих, і не будемо списувати це тільки на роботу підсвідомості.

Уві сні себе контролювати складно, тому потрібно намагатися запам’ятати максимум деталей як побаченого, так і почутого. Кажуть, що за покійником не можна слідувати, адже це передвістя провалу, хвороби або навіть смерті.

Взагалі поширена думка, що померлий приходить уві сні, щоб дати живому певну інформацію — або попередити про щось, або навіть підтримати.

Все ж і сучасні, і стародавні тлумачі снів не могли прийти до спільної думки, до хорошого або до поганого призводить поява померлого уві сні. Тому ми наведемо ті тлумачення, які вдалося знайти.

1. Сучасний сонник. Гряде новий життєвий період. А ось побачити плачучого мерця — до сварок.

2. Східний сонник. Побачиш мерця — чекай проблем зі здоров’ям.

3. Імператорський сонник. Минуле не дає тобі спокою, відпусти його.

4. Сонник крилатих фраз. Важкі часи наближаються до завершення. Попереду тебе чекає нове життя.

5. Італійський сонник. Гряде серйозна сварка з друзями.

6. Велесовий сонник. Ти відчуваєш почуття сорому і провини перед покійним, тому він відвідує тебе.

7. Сонник Феломени. Поцілувати покійника уві сні — до умиротворення в житті.

8. Сонник Ванги. Приснився померлий батько — загрузнеш в боргах. Наснилася друга половинка — не сповнить обіцянку, яку їй давав.

Часто померлі близькі люди сняться просто тому, що ти не можеш змиритися з їх смертю. Але ж минулого не змінити. Перестань жити спогадами і більше уваги приділяй реальному життю.

В народі прийнято вважати, що поява покійника уві сні — це ознака скорої зміни погоди.

Можливо померлі нагадують вам про себе і це є прямим проханням відвідати їхню могилу на поставити у церкві свічку за їх упокій.

Не бігай по ведунам, знахарям та екстрасенсам. Так ти не тільки не допоможеш собі, але і втратиш час, гроші і нерви. Якщо померлий з’являється в твоїх снах — значить ти його пам’ятаєш.

Ніхто не може довести або спростувати існування загробного світу. Якщо в твоїй релігії це можливо — помолися за покійного. Така молитва принесе заспокоєння і в твоє життя.

В народі говорять, що заходити на цвинтар треба тільки через ворота. Коли повертаєтеся із цвинтаря додому, тричі мийте руки.

Жінка повинна мати на голові хустку. Дітям чіпляють на куртку чи кофтину маленьку булавку від пристріту.

Біля могили треба прочитати “Отче наш”, можна тричі поцілувати хрест або пам’ятник. Коли йдете з кладовища, зверніться до покійних подумки: “Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться”, “Вам — Царства Божого діждати, а нам — до вас не поспішати”.

У Провідну неділю не можна копати город. Усе посіяне і посаджене на Великодній тиждень погано сходитиме й родитиме.

Дорослі, які збирають крашанки, паски та цукерки на могилах, повинні прочитати молитву за покійного, інакше він приходитиме до них у сни.

Також знахарі кажуть, що щоб уберегтися від неприємностей, треба заходити на цвинтар тільки через ворота. На вході тричі перехрестіться. Виходячи зробіть те саме, повернувшись обличчям до могил. Знак хреста — це пошана до мертвих і водночас оберіг від нечистого. Вдома свяченою водою тричі вмийте руки й обличчя.

У свяченій воді також споліскують рушник, який стелили на могилі під паску.

Також вважається, що провідну неділю небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Вийти за ворота не можуть. Душі, які не знайшли спокою, можуть скочити на плечі живої людини, якщо вона часто озирається на цвинтар, і вийти за його межі.

Схожі публікації

Залишити коментар