Відтепер у найбільшій бібліотеці Норвегії можна познайомитись з класичною і сучасною українською літературою

від Стожари

У центральній книгозбірні міста Осло Бібліотеці імені Дайхмана відкрито «українську поличку», на якій представлена класична і сучасна українська література англійською мовою.

Про це повідомляється на сайті Посольства України в Норвегії.

«У Норвегії триває реалізація проєкту зі створення у місцевих публічних бібліотеках «українських поличок». Цього разу церемонія відкриття «української полички» відбулася 6 березня 2020 року у центральній бібліотеці міста Осло – Бібліотеці імені Дайхмана, яка є найстарішою та найбільшою за книжковими фондами публічною бібліотекою Норвегії», – йдеться у повідомленні.

відкриття «української полички» у центральній бібліотеці міста Осло – Бібліотеці імені Дайхмана, яка є найстарішою та найбільшою за книжковими фондами публічною бібліотекою Норвегії.
відкриття «української полички» у центральній бібліотеці міста Осло – Бібліотеці імені Дайхмана, яка є найстарішою та найбільшою за книжковими фондами публічною бібліотекою Норвегії.

Повідомляється, що під час церемонії Посол України в Норвегії Вячеслав Яцюк передав Бібліотеці імені Дайхмана добірку книг українських авторів в англійських перекладах, а також англомовних видань, присвячених Україні та українській тематиці.

У свою чергу, директор Бібліотеки Кнут Скансен висловив вдячність Послу України за цю важливу ініціативу, підтвердивши значне зростання інтересу до України у Норвегії. У цьому зв’язку він підтримав пропозицію щодо організації у приміщенні Бібліотеки літературних вечорів за участі українських авторів, а також інших заходів з метою підвищення обізнаності у норвезькому суспільстві з українською культурою. Учасники церемонії відзначили символізм відкриття «української полички» як одного з перших заходів у Бібліотеці імені Дайхмана після її нещодавнього переїзду до нової сучасної будівлі у центрі Осло.

Крім творів художньої літератури, «українська поличка» Бібліотеки включатиме низку книг українських та іноземних авторів, присвячених історії України, на кшталт дослідження Енн Епплбаум «Червоний голод – сталінська війна проти України» та історичної праці Сергія Плохія «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності». Її складовими також будуть добірка творів, присвячених сучасній українській культурі, книги для дітей, низка фотоальбомів, туристичних путівників та інші видання.

Повідомляється, що книги з «української полички» у Бібліотеці імені Дайхмана можна буде замовити з усіх публічних бібліотек усіх міст та населених пунктів Норвегії. Найближчим часом, зокрема, після завершення інвентаризації адміністрацією Бібліотеки отриманих книг, їхній повний перелік буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Посольства України в Норвегії та його сторінці у Facebook.

Схожі публікації

Залишити коментар