Ядерний шантаж Росії: перетворення на країну-ізгоя – «Russia Error 404»

від Стожари

Nuclear blackmail of Russia: Turning into a rogue state – «Russia Error 404»

Триваючий ядерний шантаж Росії – це не просто помилка, це злочин, який не можна ігнорувати. Світ має чітко дати зрозуміти, що такі дії неприйнятні, і Росія однозначно буде нести відповідальність за свої злочини.

Залучення непрофесійного персоналу з боку Росії значно підвищує ризик аварії на атомній електростанції. Нехтування правилами безпеки та експлуатації може призвести до катастрофічних наслідків, не лише для України, але й для Європи та світу. Історія свідчить про жахливі наслідки Чорнобильської катастрофи, які не повинні повторитися.

Окупація варварською РФією Запорізької АЕС – це акт тероризму, спрямований на залякування та дестабілізацію України. Росія перетворюється на країну-ізгоя – «Russia Error 404», яка нехтує міжнародними нормами та несе загрозу світовій безпеці. Світ не може далі миритися з терористичними діями Росії та має вжити рішучих заходів для її зупинки.

Рада керуючих МАГАТЕ більшістю голосів підтримала розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні. Цим документом Рада керуючих МАГАТЕ закликає росію до термінового виведення всього несанкціонованого персоналу, включно з військовими, із ЗАЕС та до негайного повернення станції під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України, повідомив 08.03.2024 сайт Державної інспекції ядерного регулювання України.

«російська федерація відкрито демонструє ворожість до Агентства та свідомо підриває довіру до системи нерозповсюдження. Підтримуючи сьогодні розроблену Україною резолюцію, країни надішлють чіткий сигнал росії припинити свою незаконну діяльність. Голос за цю резолюцію демонструє відданість МАГАТЕ та необхідність повернення безпеки на найбільшу атомну електростанцію Європи. Адже майбутній розвиток атомної енергетики у світі може зупинити навіть будь-яка незначна аварія на Запорізькій АЕС», – зазначає очільник української делегації міністр енергетики Герман Галущенко.

В ухваленій резолюції висловлюється серйозне занепокоєння нестабільним станом ядерної безпеки та захищеності на ЗАЕС, особливо відсутністю належного кваліфікованого персоналу на майданчику, відсутністю належного проведення планово-попереджувальних робіт, надійних ланцюгів постачання, вразливим станом водопостачання, зовнішнього електропостачання та наявністю протипіхотних мін у буферній зоні між внутрішнім та зовнішнім периметром атомної станції.

Рада керуючих висловлює серйозну стурбованість тим, що рф проігнорувала заклики, які містяться у відповідних резолюціях, ухвалених Радою керуючих та Генеральною конференцією МАГАТЕ раніше (GOV/2022/17, GOV/2022/58, GOV/2022/71 та GC (67)/RES/16), і які вимагали деокупувати та демілітаризувати ЗАЕС, повернути її під контроль України. В документі вкотре закликають рф до термінового виведення всього несанкціонованого персоналу, зокрема й військового.

Схожі публікації

Залишити коментар