«Підтримка України – не благодійність, це інвестиція в нашу власну безпеку» – генсек НАТО на зустрічі з міністром оборони США

від Стожари

Союзники та партнери України чітко розуміють, наскільки важливою є справедлива перемога нашої країни у розв’язаній терористичною росією геноцидній війні.

Міністр оборони США Ллойд Остін та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ провели 29.01.2024 зустріч в Пентагоні – обговорювали Україну та зміцнення Північноатлантичного альянсу, повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з повідомленням пресслужби Міноборони США, Остін сказав, що альянс залишається непохитним через два роки після неспровокованого вторгнення Росії в Україну, і похвалив Столтенберґа за його лідерство у збереженні єдності і рішучості НАТО перед цим викликом.

Столтенберг, у свою чергу, підтримав прагнення Остіна забезпечити готовність альянсу до захисту і стримування загроз глобальній безпеці.

«Підтримка України – не благодійність, це інвестиція в нашу власну безпеку» – генсек НАТО на зустрічі з міністром оборони США

Генсек НАТО зазначив, що союзники надають «безпрецедентну підтримку Україні, важливо продовжувати це робити».

«Наша підтримка – це не благодійність, це інвестиція в нашу власну безпеку, тому що світ стане більш небезпечним, якщо [російський] президент [Володимир] Путін переможе в Україні. За цим також уважно стежать у Китаї… тому це ще важливіше, щоб ми продовжували підтримувати Україну», – сказав Столтенберґ.

У своїх заявах перед зустріччю обидва лідери анонсували дискусії про шляхи подальшого зміцнення альянсу, оскільки країни-члени готуються до засідання міністрів оборони НАТО в Брюсселі наступного місяця.

Зазначена зустріч відбулася на тлі затримки допомоги Заходу Україні. У грудні 2023 року лідери ЄС мали намір схвалити надання Україні фінансової підтримки в розмірі 50 мільярдів євро, проте Будапешт заблокував цей пакет допомоги. Лідери ЄС мають повернутися до цього питання на початку лютого.

Також важливо, що у США прохання адміністрації Джо Байдена про надання додаткових понад 60 мільярдів доларів допомоги Україні досі перебуває на розгляді в Конгресі.

Схожі публікації

Залишити коментар