«Настав час, щоб Росія розплачувалася за війну, яку вона розпочала», – американський конгресмен Майкл Маккол

від Стожари

Комітет із закордонних справ палати представників Конгресу США більшістю голосів підтримав двопартійний та двопалатний законопроект про використання заморожених російських активів для допомоги Україні.

Відповідне рішення було ухвалено у вівторок, 08.11.2023, під час слухання законопроекту.

«Уповноважити державного секретаря надавати додаткову допомогу Україні, а також для інших цілей, використовуючи активи, конфісковані у Центрального банку Російської Федерації та інші суверенні активи Російської Федерації» – йдеться в документі. Він передбачає, що держсекретар спільно з Агентством США з міжнародного розвитку протягом 180 днів після набрання чинності законом, якщо його буде ухвалено, має надати відповідним комітетам Конгресу «оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги».

У документі йдеться, що конфісковані кошти акумулюються у спеціальному Фонді підтримки України, а «у разі потреби право власності та дохід від конфіскованих російських суверенних активів (…) переходять до уряду Сполучених Штатів». За словами конгресмена-республіканця Майкла Маккола, який вніс відповідний документ на розгляд, цей законопроект вимагає від адміністрації Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії. «Настав час, щоб Росія розплачувалася за війну, яку вона розпочала», – вважає Маккол. Його законопроект, розповів Маккол під час слухань у Конгресі, також унеможливлює повернення російських активів до РФ, поки вона не виплатить компенсацію Україні.

Конгресмен-демократ Грегорі Мікс, співголова Комітету з міжнародних відносин, у свою чергу, під час слухань додав: «З розвитком війни має розвиватися і наша економічна стратегія. Це включає і підтримку України, яка дозволить їй стати повноцінним економічним гравцем у Європі». Також Мікс підкреслив, що це потрібно робити під час війни, а не тільки після перемоги України.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомлялося, що влада США заморозила російські суверенні активи на суму 8 млрд доларів.

Схожі публікації

Залишити коментар