State sponsor of terrorism” – ПА ОБСЄ визнала РФ спонсором тероризму

від Стожари

Парламентська Асамблея ОБСЄ у вівторок, 04.07.2023, визнала Росію державою спонсором-тероризму, а ПВК Вагнер – терористичною організацією.

Про це повідомила член української делегації в ПА ОБСЄ, заступниця голови фракції Слуга народу у ВР Євгенія Кравчук на своїй сторінці у FB.

Згідно з повідомленням Є. Кравчук, члени Парламентської Асамблеї ОБСЄ ухвалили підсумкову декларацію, у якій зазначається, що тероризм становить одну з найбільших загроз міжнародному миру та безпеці, а дії ПВК Вагнер від імені російського уряду можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні. Наголошується, що російський диктатор Володимир Путін особисто визнав, що Група Вагнера була “повністю фінансована” РФ.

Також в декларації йдеться про те, що держави-члени ОБСЄ мають вжити заходів проти ПВК Вагнер, її афілійованих та правонаступницьких структур, у тому числі шляхом оголошення їх терористичною організацією.

Як далі зазначила Кравчук, ПА ОБСЄ закликає держав-членів посилювати міжнародні норми, які чітко визнають: терористичний характер Групи Вагнера та її дій; відповідальність РФ, як держави-спонсора цієї терористичної організації; неприпустимість залучення таких суб’єктів у міждержавні відносини. Вона наголосила, що таке формулювання вперше закріплене в офіційному документі міжнародної організації.

Аналогічний термін “state sponsor of terrorism” знає і законодавство США, які також є членом ОБСЄ. Маю надію, що це рішення стане каталізатором визнання держави-агресора спонсором тероризму не лише в США, а й у всьому світі”, – заявила член української делегації в ПА ОБСЄ.

Схожі публікації

Залишити коментар