Ми в безпеці завдяки Україні”, – вважає президентка Молдови Мая Санду

від Стожари

Сучасний терористичний режим Росії продовжує сіяти острах та огиду в країнах, що межують з нею чи були раніше тісно дотичні в економічних і соціальних взаєминах.

Президентка Молдови Мая Санду вважає, що Росія в разі успішного захоплення України продовжила б експансію, мрія РФ – відновити СРСР. Про це Санду розповіла в інтерв’ю Financial Times (за посиланням).

Я не вірю, що вони (росіяни – ред.) зупинилися б на кордоні. Сьогодні ми в безпеці лише завдяки Україні”, – підкреслила президентка Молдови, додавши, що в перші тижні повномасштабного вторгнення, коли така загроза ще існувала, країна зосередилась на прийняті біженців.

На питання, чи планувала Санду виїхати з Молдови в разі нападу РФ, вона відповіла, що ні. “Я б залишилася (в Молдові – ред.), але ми розраховували на те, що нам доведеться допомогти якомога більшій кількості наших людей перейти в безпечне місце, яким є Румунія”, – додала президентка.

На думку Санду, росіяни агресією проти України намагаються “переробити Радянський Союз”. “Вони хочуть повернути старі часи. А ми цього не хочемо. Молдова була частиною буферної зони протягом 30 років, і для нас це означало бідність, корупцію, погане управління, еміграцію. Ми хочемо бути частиною демократичного світу”, – наголосила вона.

Схожі публікації

Залишити коментар