Інтеграція ≠ асиміляція: У Гамбурзі пластуни провели «Шевченкіаду»

У парафії всіх святих Української греко-католицької церкви у Гамбурзі (Німеччина) відбулася «Шевченкіада», організована місцевою українською скаутською організацією «Пласт» та громадою парафії за підтримки «Ukrainischer Hilfstab».

Про це пише інформаційний ресурс УГКЦ.

За повідомленням, у рамках програми заходу пролунало урочисте Тарасове слово, була нагода дізнатися невідомі факти з життя Кобзаря, відбулася і виставка його портретів.

Про наповнення експозиції присутнім розповів парох парафії Всіх святих отець Павло Цвьок.

«Серед представлених картин ви можете побачити полотно художника зі Сходу України – Портнова, яке побачило світ 1949 року. Крім того, запрезентовано літографію Шевченка. Ми маємо на парафії також цінне зображення Шевченка 1990 року. Також є зображення молодого Кобзаря масляними фарбами невідомого автора. Один із найгарніших його портретів – різьблений, створений майстром-різьбярем із Косівщини. Також представлено портрет на полотні зі Спілки українських жінок. Ще коли храму УГКЦ у Гамбурзі не було, це полотно передавали з хати до хати. Також у моїх руках є дуже цінна книга. Це – копія рукописів Тараса Шевченка. Тут ви можете побачити почерк Кобзаря», – повідомив священник.

Також, за його словами, запрезентовано три картини за мотивами творів Шевченка: «Катерина», «Мені 1 тринадцятий минало», «Шевченкове село». Є і  кілька газет, які знайшли в парафіяльних архівах. Одна з них датована 11 березня 1951 року. У ній є дуже цікавий автопортрет Шевченка 1943 року. З цих газет можна зрозуміти, чим жили українці діаспори.

Окрім того, відбувся пластовий ярмарок, квест для пластунів і тих, хто хотів би спробувати себе в цьому.

За словами виховниці пластових «Пташат» Соломії Римар, до програми входив квест, де були задіяні як пластуни, так і діти та молодь парафії. Відбувся і ярмарок, на якому була представлена листівка, створена винятково для цього заходу. Юнаки та новаки підготували смаколики, щоб продавати їх на ярмарку. Окрім квесту, пластові виховники робили інструктаж і доносили інформацію про «Пласт» та виховництво до зацікавлених.

«Зараз є велика небезпека для українських дітей замість інтеграції підпасти під певну асиміляцію, тому дуже важливо не втратити своєї ідентичності. Хоча багато працюємо, щоб наші діти добре знали німецьку мову й культуру. А своїм прикладом маємо нашого пророка. Чоловіка, який був до нас, який є сьогодні і буде завтра. Ми не можемо його забути. Тому сьогоднішня Шевченкіада, перша у Гамбурзі, присвячена саме йому», – наголосила вона.

Ведуча заходу та сценарист Марія Лесів переконана, що такі люди, як Шевченко, народжуються дуже рідко. І тому забути про цю постать ми не маємо права.

«Для мене постать Шевченка є національним символом, який підіймає наші серця, наш дух, звеличує нас і провадить до неосяжних висот. Я дуже хочу, щоб усі українці побачили в Шевченкові не старого дідугана, а людину надзвичайно талановиту, сильну, яка народжується раз на тисячоліття».

Виховниця «Пташат» Катерина Ляхова переконана, що Шевченко є тією постаттю, з якою необхідно систематично знайомити українських дітей. Адже він має багато граней і тому є актуальним у будь-які часи.

«Кобзар для дітей дуже важлива персона, яка змогла зберегти національну пам’ять і надати сили та наснаги у важкі часи. Його вірші дають звитягу українському народу, особливо тим, хто зараз виборює нашу свободу. Це – символ незламності. Ми розповідаємо дітям не лише про те, що він був письменником, а й талановитим художником, який створив чимало неймовірних картин», – розповіла Катерина.

Схожі публікації

Залишити коментар