Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у Телеграмі.
«Напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, до столиці прибув «культурний десант» з Франції. У великій делегації була міністерка культури Франції Ріма Абдул-Малак, всесвітньо відома французька акторка Кароль Буке, Джонатан Літтель, директорка Лувру Лоранс де Кар, виконавчий директор ALIPH Foundation Валерій Фріланд», – заявив пан Ткаченко.
За його словами, все це свідчення того, що наміри Франції надзвичайно серйозні.
Очільник міністерства культури також зазначив, що наразі Україна і Франція вже спільно реалізовує низку великих проєктів:
- створення фонду на підтримку українського кіно;
- створення фонду на підтримку української літератури (перекладів французьких книг українською і навпаки);
- проведення масштабних українських культурних сезонів у Франції; виставки «Out of blackout»;
- підтримка диджиталізації сфери спадщини;
- санкції проти російських пропагандистів та боротьба з російською дезінформацією та пропагандою.
«У Франції чітко розуміють, що культура – це щит. Щит, який, з одного боку, захищає Україну та, з іншого, захищає Європу від російських наративів. Франція, яка є лідером сфери культури в Європі, чітко розуміє, за що ця війна: за культурну свободу, за традиції, ідентичність», – заявив міністр Ткаченко.
Нагадаємо, у Національній бібліотеці Франції наявні чисельні артефакти, що стосуються історії України. Наразі в цій бібліотеці розпочали роботу три нових співробітниці з України, запрошені саме з метою віднайдення таких документів по різних архівах і фондах та детального їх дослідження.