Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
«Наше завдання, щоб українська культура звучала потужно скрізь, бо ми боремось за нашу ідентичність й цінності. Завдяки представникам медіа, кіно, музичній та іншим сферам Україна вже розкриває світовій спільноті наше єднання, нашу мужність в боротьбі за свободу та цінності, в які ми віримо. Українська культура стала вагомою частиною національного спротиву та виконує важливу об’єднуючу роль українського народу. Вірю у посилення співпраці зі Швецією на культурному фронті. Дякую за допомогу Україні в протистоянні російської агресії», – сказав очільник МКІП Олександр Ткаченко.
Зазначається, що під час форуму відбулася панельна дискусія, присвячена політиці Швеції щодо допомоги Україні у культурній сфері, модераторкою якої стала Ліза Б’юрдвальд, авторка книги «Slava Ukraini! Women’s Resistance under Russia’s War».
Водночас через наявний попит на знання про історію та культуру України в межах події та ініціативи UkraineVision 2023 відбулися семінари про українську літературу, театральне життя під час війни, представницьку роль музикантів у світі, розвиток стендапу в Україні, а також про захист культурної спадщини України та політику Швеції щодо допомоги нашій країні у культурній сфері.
Своєю чергою, очільник МКІП розповів про адаптацію креативного сектору України до реалій війни. Зокрема, про фешн-бренди, які переорієнтувалися на виробництво речей для ЗСУ. Він зауважив, що художники, письменники, актори, музиканти, діячі театру влаштовують гастролі, мистецькі та літературні акції, збираючи кошти на підтримку України, ІТ-фахівці працюють над блокуванням російських урядових і пропагандистських сайтів.
Повідомляється, що захід відбувся у співпраці з UnitedVoice, а також за підтримки міської ради Стокгольма, Nordic Light Hotel та посольства Канади у Швеції. Серед учасників дискусії — Аманда Лінд (Шведська партія зелених), голова комітету з культури Шведського парламенту, міністр культури і демократії Швеції, відповідальна за питання спорту й національних меншин 2019-2021, Сусанна Петтерссон, директор Національного музею Швеції, Вахтанг Кебуладзе, український філософ.
Нагадаємо, після вторгнення росії в Україну вчені Норвегії створили мережу для досліджень України – Ukrainett. Платформа буде запущена 7 вересня на заході у Pressens hus в Осло, де також буде презентовано сайт мережі.
Також у липні в Україні випустили перші воєнні монети НБУ “В єдності – сила” з нової серії “Безсмертна моя Україно”! Їх присвячено міжнародній підтримці України у війні проти рф.