У Міноборони Британії підтвердили, що РФ вдарила по будинку в Дніпрі неточною ракетою і брехливо звинуватила ППО України

від Стожари

Британська розвідка вказала на неточність ракети Х-22, яка була запущена Росією по житловому будинку у Дніпрі, і нагадала, що такі ракети вже спричиняли масові жертви серед цивільного населення України під час попередніх ракетних ударів.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

У Міноборони Британії звернули увагу, що 14 січня 2023 року Росія відновила ракетні удари дальнього радіусу дії по об’єктах української інфраструктури, вперше приблизно за 15 днів. Зазначається, що як і під час попередніх восьми хвиль ударів з 11 жовтня 2022 року, Росія насамперед намагалася вразити українську електромережу

“Велика протикорабельна ракета AS-4 KITCHEN (класифікація НАТО, радянська назва – Х-22 – ред.), запущена з середнього бомбардувальника Ту-22М3 BACKFIRE, з високою ймовірністю влучила в житловий будинок у Дніпрі, що призвело до загибелі щонайменше 40 осіб” – йдеться в огляді.

“Росія неправдиво заявила, що за це відповідальна українська ракета ППО” – заявила британська розвідка, зазначивши, що Х-22 відома своєю неточністю при використанні проти наземних цілей, оскільки її радіолокаційна система наведення погано розрізняє цілі в міській місцевості.

“Подібна зброя була відповідальною за інші інциденти з масовими жертвами серед цивільного населення, в тому числі за удар по торговому центру в Кременчуці 27 червня 2022 року” – нагадали в Міноборони Британії.

На думку британської розвідки, ракети Х-22 непридатні для високоточних ударів, і докази війни в Україні свідчать про те, що дисфункція російського ударного потенціалу далекого радіусу дії є більш глибокою.

“Цілком ймовірно, що вона намагається динамічно ідентифікувати цілі і отримати доступ до швидкої і точної оцінки завданої шкоди” – йдеться в огляді.

Станом на ранок 17 січня, у Дніпрі уламки зруйнованого російською ракетою будинку розібрали на 90%. 25 мешканців будинку все ще розшукуються. Кількість загиблих станом на зараз складає 40 людей. 79 – поранені, в тому числі 16 дітей, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко. «У лікарнях зараз 28 постраждалих, 10 – важкі», – зазначив він.

Схожі публікації

Залишити коментар