Теплий безплатний одяг для дітей на вулицях Варшави. Благодійна акція «Дай куртку»

від Стожари

На вулицях Варшави віднедавна можна побачити розвішений у різних місцях, запакований у целофан дитячій теплий одяг. Це – акція під назвою «Дай куртку», в якій беруть участь небайдужі містяни. Вони жертвують теплий верхній одяг дітям, які його потребують.

Про це повідомляє видання “Наш вибір”.

Ідея проводити таку акцію виникла ще у 2019 році. «У районі центрального вокзалу Варшави я побачив дуже бідно одягненого восьмирічного хлопчика, – згадує автор благодійної акції Марцін Козеравський. – Було видно, що він мерз. Я подумав, що це могла бути моя дитина, і відчув, що з цим треба щось зробити». «Я купив декілька курток. Але коли вийшов з торгового центру, хлопчика вже не міг знайти. Тоді я повісив куртки на зупинці і почекав, щоб побачити, що з ними станеться. За якийсь час підійшла жінка та забрала куртку. <…> Якби вона хотіла її продати, то взяла б другу куртку теж», – розповідав тоді Козеравський у коментарях для медіа.

Акція набула широкого розголосу. Люди з цілої Польщі почали висилати до Марціна дитячий верхній одяг. Долучились також виробники одягу. На сторінці dajkurtke.pl читаємо, що з 2019 в рамах акції подаровано вже понад 2,5 тисячі курток дітям, які мають у цьому потребу.

Цьогоріч акція продовжилась. На сторінці у facebook Марцін Козеравський повідомив: «Починаю акцію з куртками для дітей. Цього разу я створив сторінку, щоб люди могли приєднатися. Цієї зими я планую роздати 2000 курток (так, дві тисячі). Запрошую долучитися до моєї благодійної акції  dajkurtke.pl».

Приєднатися до акції може кожен – вистачить купити будь-яку нову куртку або віддати вже вживану, але таку, що залишається в хорошому стані. Куртку разом із вішаком слід упакувати, щоб вона не промокла, – найкраще в безбарвний поліетиленовий пакет.

До куртки просять додати напис: «Якщо вашій дитині холодно і їй не вистачає одягу, ця куртка якраз для неї. Нехай вона зігріє її в холодні дні». Потім – повісити куртку у доступному та видимому для пішоходів місці, наприклад, на зупинці, дорожньому знаку, дереві.

Схожі публікації

Залишити коментар