Попри часту відсутність світла через чергові аварійні відключення, приміщення Vсentri Hub на Оболоні у Києві регулярно наповнюється дитячими голосами та сміхом. Зокрема, малечу там зустрічають чарівні та розумні собаки: Хіро (англ. hero — герой) японської породи шіба-іну та вельш-коргі на прізвисько Фоксі.
Про це пише «Вечірній Київ».
Голова правління громадської організації «Родини Небесної Сотні» Юлія Цепун, яка разом із кінологом і волонтеркою Іриною Федосенко ініціювала зустрічі з собаками для психоемоційної реабілітації дітей загиблих героїв, учасників бойових дій і переселенців, розповіла, що подібні заходи проводяться раз на тиждень.
«В Оболонському Vcentri Hub — щовівторка, а Голосіївському — щопонеділка. Діти перебувають у важкому психоемоційному стані та потребують більшої уваги. Хлопчики та дівчатка, які вперше до нас приходили, спочатку були замкнуті, сиділи на стільчиках, склавши ручки як на „утреніку“ в садочку. Зараз вони сміються і ганяють разом із песиками. Після спілкування з собачками відходять від стресу не тільки дітки, а й їхні батьки», – розповіла пані Цепун.
Двох братів, 8-річного Максима та 13-річного Андрія привела на зустріч із тваринами хрещена мама Наталія з добровольчого формування територіальної громади «Легіон Оболонь».
«Минулого тижня, під час чергового російського обстрілу над їхнім будинком пролетіли дві ракети з гучним свистом, — розповідає „Вечірньому Києву“ Наталія. — Хлопчики дуже перелякались і плакали, старший Андрійко кричав: „Мамо, я не хочу вмирати, я хочу жити“. Ми прийшли, щоб хоч трохи зняти цей стрес. І хлопці з задоволенням спілкуються з собачками. Вони розслаблені та сміються».
Кінолог і господарка Фоксі Ірина Федосенко, розповіла Вечірньому Києву, що в її команді три собаки, з якими вони їздять на терапію й у госпіталі до поранених бійців.
«Хлопці залюбки спілкуються з песиками. Вони їх гладять, обнімають, гуляють і навіть розповідають собачкам свої історії. Згадують про тварин, які прибивалися до них на передовій, як допомагали один одному. Від цього хлопцям стає трохи легше», — каже пані Федосенко.
Раніше ми також розповідали як 18-річна волонтерка врятувала у Харкові сотні вуличних та осиротілих собак та котиків.