Росія продовжує посилювати міграційну кризу у країнах ЄС

від Стожари

Російська Федерація після знищення військових вдалась до руйнування цивільних об’єктів. Вказане здійснюється Кремлем з метою посіяння паніки серед мирного населення та поглиблення міграційної кризи на території України.

Потік біженців посилився не після того, як російські війська вторглись на територію України, а після того як почались масові зумисні ракетні обстріли та авіаудари по житловим кварталам українських міст. Через те, що росіяни не можуть досягти успіху в прямому військовому зіткненні з українцями, вони здійснюють варварські напади на мирне населення.

Москва проводить психологічно-інформаційні операції в країнах ЄС, щоб дискредитувати українських біженців в очах європейської спільноти. Для цього вона використовує засланих осіб з українським громадянством, які поводяться вороже до приймаючої сторони.

Зафіксовано безліч прикладів, як дані «особи» підбурюють українських мігрантів на протести через ніби то недружнє ставлення до українців, ненадання прийнятних умов для життєдіяльності тощо.

Москва переходить до масштабного ракетного та авіаційного обстрілу міст Західної, Північної та Центральної України задля викликання ще більш потужної міграційної хвилі до країн ЄС та Молдови. Так, упродовж останніх декількох днів зазнали руйнувань військові та цивільні об’єктів у Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці, Івано-Франківську, Коростені та інших містах.

До білорусько-українського кордону зі сторони Білорусі російські і білоруські спецслужби організовують перекидання нелегалів із країн Ближнього Сходу. Тих самих, які у 2021 році Білорусь під безпосереднім кураторством Москви зробила елементом гуманітарної кризи на східному кордоні країн ЄС. Це здійснюється з метою посилення міграційної кризи в Україні та відволікання уваги українських прикордонників від можливого вторгнення білоруських військ на територію України.

Анонсоване керівництвом РФ залучення осіб з Близького Сходу до російсько-української війни на боці Росії може бути використане Кремлем для посилення напруженості на східних кордонах ЄС із використанням мігрантів-нелегалів.

За даними агентства ООН у справах біженців 1,9 млн. громадян стали внутрішньо переміщеними особами, а понад 2,3 млн. перетнули західний кордон України. Основний потік мігрантів йде на Польщу (більше 1,2 млн. осіб), Угорщину (більше 191 тис.), Словаччину (140 тис.), Румунію (125 тис.), Молдову (82.тис.).

Російським інформаційним військам не вдасться внести розбрат між українським та народами країн ЄС. Країни ЄС у складний для України час надають посильну допомогу тимчасовим українським мігрантам.

Схожі публікації

Залишити коментар