Онлайн-презентація монографії професора Окабе Йошіхіко «Історія японсько-українських відносин (1915–1937 рр.)» відбудеться 15 червня 2021 року об 11:00 год. (київський час).
Організатори: Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара, факультет міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин.
Медіапартнер – Інформаційний портал української діаспори всього світу «Стожари».
Щоб долучитися до події необхідно зареєструватися до 14 червня 2021 року 15:00 год., заповнивши анкету-заявку за посиланням: https://forms.gle/9B4UdVxj9vXNG4G77
Лист із інструкціями щодо особливостей підключення та участі буде надіслано 14 червня 2021 року після 17:00 год.
Усі учасники заходу отримають сертифікати про участь, які будуть надіслані впродовж 2 тижнів після презентації на електронні адреси, що були вказані в реєстраційних анкетах-заявках.
У випадку запитань просимо писати на електронну адресу [email protected].
Будемо раді Вас бачити!
Довідково: Йошіхіко Окабе – громадський діяч, фахівець з економічних питань в системі державного управління, професор університету Кобе Гакуїн (Японія), українознавець, президент Асоціації україністів Японії.
Окабе Йошіхіко від першого візиту до України в 1992 році об’їздив Україну від заходу і до сходу. Так, починаючи з 2008 і по 2013 роки, як науковець і мандрівник, він відвідав Донбас, зокрема Донецьк, понад десять разів. Також його вразили міста Західної України, особливо Івано-Франківськ.
Серед зацікавлень професора Йошіхіко – історія Зеленого Клину («Зеленої України», «Закитайщини», південної частини Далекого Сходу, де проживало понад 300 тисяч українців, які у 1917—1922 рр. проголосили Українську Далекосхідну Республіку).
“Зелений Клин — це один із найважливіших і водночас малодосліджених історичних фактів України, – пояснює свій інтерес дослідник. – В Україні є чітке уявлення щодо історії Зеленого Клину, однак історичних матеріалів та документів на цю тему в Україні немає, що становить певну проблему. Думаю, що деякі з історичних документів зберігаються в російських архівах, однак через війну українським науковцям важко отримати доступ до них. Я японець, тому, можливо, можу знайти там деякі матеріали. Ба більше, я хотів би написати справжню історію «Зеленої України». Але важливіше те, що Українська держава була сусідом Японії. Зазвичай я пояснюю японцям про Україну: «Україна — це сусідня країна сусідньої країни, тобто Росії…» Після цього японці розуміють, що Україна є насправді дуже близькою Японії. Якщо мені вдасться розказати більше про Зелений Клин, японці збагнуть, що Україна є умовно ще ближчою, передовсім історично”.
Про мету Асоціації україністів Японії, президентом якої він є, науковець розповідає наступне:
“Мета Асоціації — співпраця та розвиток україністики в Японії. Наразі до неї входить приблизно 70 осіб. Це найкращі науковці, які вивчають Україну в Японії. Спектр їхніх досліджень дуже широкий — це політика, економіка, література, суспільствознавство тощо. Серед членів Асоціації є й колишні посли Японії в Україні, зокрема Курокава Юджі (1996-1999), Амае Кішічіро (2002-2005), Сумі Шіґекі (2014 -2018)”.
Просвітницька робота щодо України є важливою складовою Асоціації і самого Окабе Йошіхіко.
Він організував фотовиставку Holodmor в Університеті Кобе Ґакуін, співорганізатором якої було посольство України в Токіо.
“Голодомор — це трагедія українського народу, – говорить пан Йошіхіко. – Мені як науковцю важливо донести японським студентам цей факт історії, відповісти на питання, чому це сталося, яку роль відігравала Україна в 30-і роки ХХ ст. Питання Голодомору — це не лише питання історичної пам’яті українського народу, це трагедія людства”.