Новий рекорд: Четверо з десяти мігрантів в Угорщині з України

Кількість іноземців, які приїжджають жити та працювати до Угорщини, досягла нового рекорду. При цьому чотири з десяти іммігрантів – це українці, натомість кількість тих, хто приїжджає з інших країн-членів ЄС, різко впала.

Про це свідчать останні дані Центрального статистичного управління Угорщини, передає Mukachevo.net.

Кілька років тому угорський уряд розгорнув величезну кампанію проти мігрантів з інших країн.

“Якщо ви приїхали до Угорщини, ви не можете забрати роботу в угорців”, – про це заявляв уряд Угорщини на білбордах, встановлених по всій країні, починаючи з 2015 року. З того часу, трудова міграція стала болючим питанням для уряду цієї країни. Наприклад, у парламентській партії “Фідес” навіть було створено антиміграційний кабінет.

Однак, за останніми даними Угорського статистичного управління, до Угорщини ніколи ще не приїжджало більше іноземців, ніж у 2019 році – кількість іноземців, які просили дозвіл на постійне проживання в країні, склала 55 297 осіб. Що складає 40% від загальної кількості іноземців, які приїжджають до Угорщини.

Це при тому, що в минулі роки у 2018 році ця кількість була 49 тисяч, у 2017 році – 36 тисяч, у 2016 році – лише 23 тисячі. Навіть за часів правління “лівих” під керівництвом Ференца Дюрчаня, яких зараз активно критикують в уряді як “промігрантських”, кількість мігрантів ніколи не досягала навіть 36 тисяч осіб за рік.

Громадяни України також стали активніше мігрувати до Угорщини. Якщо у 2015 році в’їжджаючими до Угорщини зареєстрували 1143 наших громадян, то у 2019 році вже 21 тисяча українців подали документи на отримання посвідчення на постійне проживання.

Причин тому кілька, однією є те, що угорська економіка змушена боротися з дефіцитом робочої сили. Тому для українців була спрощена процедура працевлаштування ще до епідемії коронавірусу.

Спеціалісти Центрального статистичного управління Угорщини також зазначають, що за минулий рік зросла також в’єтнамська громада – з 1279 до 1961. Найбільше вихідців з цієї країни приїхало до Угорщини у 2014 році, коли кожен третій іммігрант був з Азії. Наразі їх загальна кількість складає близько 12 тисяч осіб.

Треті за кількістю – серби. Однак якщо іммігрантів із Сербії у 2007 році було майже 20%, то за останні роки їх кількість різко знизилася.

Також різко зменшилася кількість людей, які приїжджають до Угорщини з інших країн-членів ЄС. Хоча ще 10 років тому половина іноземців, які приїжджали до Угорщини, була з країн ЄС.

Загалом до епідемії коронавірусу в Угорщині офіційно проживало 200 тис іноземних громадян. З них найбільше (77 905 чоловік) вказало основну мету – роботу. Серед інших: з категорії біженців під міжнародним захистом було трохи більше 5000 осіб.

Як повідомлялося раніше, у період кризи трудовим мігрантам з України пропонують безкоштовно зробити документи на перебування у Польщі.

Схожі публікації

Залишити коментар