У Польщі стартувало будівництво газопроводу Baltic Pipe, що забезпечить “Енергетичну безпеку Польщі та України”

від Стожари

Відкриття газопроводу, який може посилити енергобезпеку Польщі та України, заплановано на 1 жовтня 2022 року.

Президент Польщі Анджей Дуда оголосив про початок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який повинен зв’язати родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію.

Відповідну заяву розміщено на сайті польського президента, інформує “Європейська правда“.

Видання повідомляє, що за словами Дуди, 30 квітня компанія Gaz-System (оператор польської мережі газопроводів) підписала контракт на реалізацію цього проєкту з фірмою Saipem Limited і проєкт отримав всі необхідні дозволи в Польщі та Данії.

“Якщо ми говоримо про повну диверсифікації поставок газу в Польщу, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як одержувача від Росії, то це є віхою на шляху до цієї незалежності”, – заявив він.

Відкриття газопроводу заплановано на 1 жовтня 2022 року, а його пропускна спроможність складе 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Дуда окремо підкреслив, що цей проєкт також є частиною важливого співробітництва в рамках “Тримор’я”.

“Оскільки ми будуємо газові хаби, які також дозволять постачати газ в сусідні країни, ті, хто зараз спільно з нами створюють, реалізують проєкт “Тримор’я”, включно з Україною. Дуже важливо, що Польща буде одним з тих гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, роками піддається газовому, енергетичному шантажу з боку Росії. Тому цей елемент вкрай важливий для суверенітету і повної незалежності України”, – сказав він.

За матеріалами: Європейська правда

Схожі публікації