Росія поширює фейки про коронавірус в країнах ЄС та Україні

від Стожари

Євросоюз підозрює російські провладні ЗМІ в поширенні дезінформації про коронавірус. Москва намагається розділити жителів європейських країн і викликати у них паніку і недовіру до європейської медичної системи. Такі твердження містить доповідь Європейської служби зовнішніх зв’язків, з яким ознайомилися західні ЗМІ, зокрема, інформагенція Reuters, повідомляє повідомляє “Європейська правда“.

Інформація поширюється англійською, іспанською, французькою та німецькою, стверджується в доповіді. Фахівці Євросоюзу заявляють про виявлення щонайменше 80 випадків поширення дезінформації.

При цьому Москва поширює фейковий новини не на одну тему, а висуває суперечливі версії, щоб створити щільний інформаційний шум, стверджують автори доповіді.

“Триває значна дезінформаційна кампанія російських державних ЗМІ та прокремлівських ЗМІ щодо COVID-19”, – йдеться у дев’ятисторінковому внутрішньому документі від 16 березня.

Зазначається, що спеціалізована база даних ЄС зафіксувала майже 80 випадків дезінформації щодо коронавірусу з 22 січня.

Один із прикладів російської кампанії у звіті стосується України, а саме заворушень у Нових Санжарах наприкінці лютого. Згадується зокрема фальшивий лист від Міністерства охорони здоров’я України про нібито 5 випадків зараження коронавірусом в Україні. 

Також звіт цитує неправдиві новини, створені Росією в Італії, про те, що система охорони здоров’я  країни не зможе впоратися зі спалахом і лікарі через брак ліжок будуть вибирати, хто виживе, а хто помре. 

Ще один приклад – фейкова новина про нібито зараження коронавірусом словацького прем’єра Петера Пеллегріні, який міг передати інфекцію іншим посадовцям на недавніх зустрічах на вищому рівні.

“Основна мета дезінформації Кремля – ​​загострити кризу охорони здоров’я в західних країнах… це відповідає більш широкій стратегії Кремля щодо спроб підірвати європейські суспільства “, – додається в документі.

“Прокремлівські неправдиві повідомлення просувають наратив про те, що коронавірус був створений людьми і взятий на озброєння Заходом”, – йдеться в повідомленні звіту служби. 

Європейська служба зовнішніх дій відмовилася коментувати звіт безпосередньо, але речник служби заявив, що ЄС контактував з Google, Facebook, Twitter та Microsoft, щоб “обговорити поширення дезінформації навколо спалаху COVID-19”.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що звинувачення ЄС необґрунтовані й позбавлені здорового глузду.

Схожі публікації

Залишити коментар