Адвокати підозрюваного щодо МН17 росіянина не знають, хто їм платить

від Стожари

Нідерландські адвокати, які представляють одного з чотирьох підозрюваних на суді щодо збиття авіалайнера рейсу МН17, кажуть, що вони не знають, хто саме вносить кошти у фінансування захисту, але стверджують, що їхня адвокатська робота потрібна для підвищення легітимної ваги процесу.

Про це повідомляє Голос Америки.

Як повідомляється, у перший день слухань в судовому комплексі Схіпгол 9 березня, як і очікували, не з’явився жоден з чотирьох підозрюваних, яким нідерландська прокуратура офіційно висунула обвинувачення на підставі розслідування Об’єднаної слідчої групи та Служби безпеки цивільної авіації Нідерландів.

Обвинувачених у причетності до збиття малайзійського авіалайнера і загибелі 298 людей на борту судять заочно.

Але один з підозрюваних, громадянин Росії Олег Пулатов, виявив бажання, щоб його інтереси на суді представляли адвокати.

Захисники, які представляють інтереси Пулатова, повідомили, що не знають, звідки надійшли кошти у російський фонд, з якого фінансується захист підозрюваного, але заявили, що в цьому немає нічого надзвичайного.

За словами адвоката Будевейна ван Ейка, якого цитує нідерландський телемовник NOS, “для юридичної допомоги нашому клієнтові створено фонд. Це російська фундація створена в Росії”.

Його колега Сабін тен Дошхат наголосила, що робота адвокатів зміцнює легітимність судового процесу і додала, що “родичі (жертв) також дали зрозуміти, що вони оцінюють факт забезпечення захисту”.

Адвокати визнали, що ще не знають точно, на чому саме зосередяться у захисті, але в перший день на суді 9 березня вони повідомили, що Пулатов повністю відкидає свою причетність до збиття малайзійського авіалайнера рейсу МН17.

З вуст адвокатів також пролунав заклик, щоб суд знову розглянув закиди в бік України стосовно того, що українські державні служби не закрили для цивільного авіатранспорту свій повітряний простір над зоною боїв над Донеччиною, де в той період керовані Росією сили збили кілька українських військових літаків.

Інші обвинувачені: двоє росіян – Ігор Ґіркін і Сергій Дубинський, а також громадянин України Леонід Харченко проігнорували офіційні виклики, і суд постановив, що вони таким чином відмовилися від права на захист.

Нагадаємо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб, що перебували на борту, загинули.

Слідство встановило, що літак збили над Донбасом з “Бука” російської бригади з Курська.

Об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 має свідка, який бачив, як ракету запустили по малайзійському Боїнгу.

3 лютого прокуратура Нідерландів пред’явила звинувачення чотирьом фігурантам і викликала їх для слідчих дій. Йдеться про Сергія Дубинського (позивний “Хмурий”), Ігоря Гіркіна (позивний “Стрелок”), Олега Пулатова (позивний “Гюрза”), Леоніда Харченка (позивний “Кріт”).

2019 року нідерландська прокуратура висунула обвинувачення трьом громадянам Росії і одному громадянинові України.

Росіяни: Ігор Ґіркін, Олег Пулатов і Сергій Дубінскій, а також громадянин України Леонід Харченко влітку 2014 року були на провідних позиціях у так званій “Донецькій народній республіці”.

Ґіркін служив у російській службі розвідки ФСБ, а Дубінскій і Пулатов – у структурах військової розвідки Міністерства оборони Росії ГРУ.

Ґіркін – войовничий російський націоналіст, який мріє про відродження російської імперії, в ті дні називав себе міністром оборони “ДНР”.

Пулатов, Дубінскій та Харченко називали себе членами військової розвідки підтримуваних Росією формувань на сході України.

Слідчі та прокуратура звинувачують тих чотирьох осіб не у тому, що вони особисто запустили ракету, а втому, що їхні дії вилилися у злочин і спричинили загибель людей.

Схожі публікації

Залишити коментар