Цікаві факти про Степана Бандеру. До 110-ої річниці народження провідника ОУН-УПА

Середа, 02 січня 2019 08:30 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

1 січня в Україні святкували 110-річчя від дня народження провідника ОУН-УПА Степана Бандери. Пропонуємо вам цікаві факти з життя героя України, провідника ОУН-УПА, який залишив яскравий відбиток в історії України.

Степан Бандера не ходив до школи.

За часів його дитинства йшла Перша світова війна, а школи в селах тоді не працювали. Хоча в 10 років він все ж вступив в Стрийську гімназію, а через чотири роки вже давав сам лекції.

Бандеру близько 10 разів затримувала поліція до першого арешту в 1934 році.

Він був студентом, якого затримувала поліція при облави. Уникнути серйозних наслідків допомагали акторські здібності. У 1931 році, наприклад, коли в центрі Львова був застрелений поліцейський донощик Євген Бережницький, Бандеру затримали разом з сотнями українських студентів.

Бандера мав відмінну фізичну підготовку.

Він дуже старанно підходив до фізкультури: займався плаванням, стрибками у воду, обливався холодною водою, грав у баскетбол і катався на лижах. Більш того, Бандера кожен день багато ходив пішки і бігав.

Бандеру засудили до двох довічних ув'язнень поляки, коли йому було 27 років.

Поляки вели два гучних процеси, які назвали "справою Бандери і товаришів". Це було в 1935-1936 роках. Розслідувалася підпільна діяльність. В результаті Бандеру засудили до смертної кари у Варшаві, яку замінили довічним. А у Львові він отримав ще один довічний термін. Коли Бандеру ввели до зали суду, підсудні вітали його, піднявшись: "Слава Україні!".

Гроші на втечу з в'язниці дала українська діаспора США.

У 1938 році в Роттердамі радянський агент убив провідника ОУН Євгена Коновальця. Бандера знаходився у в'язниці міста Вронкі. Роман Шухевич тоді організував втечу, на що 50 тис. злотих виділила українська діаспора в США.

Бандера був невисокого зросту, а також володів кількома мовами.

В одному з документів, складених під час арешту, говорилося: "зріст-159 см; фігура щупла; волосся густе, темні; зачесане вгору, обличчя бліде; лоб високий, а очі блакитні; брови гладкі, чорні, ніс малий, простий; вуха малі; губи середні, його зуби здорові, але три відсутні; підборіддя вузьке; руки малі; постава і хода прості; вимова нормальна; володіє польською, німецькою та російською мовою; грамотність вища; власноруч підпис українською мовою".

Бандера сидів у концтаборі.

У січні 1942 року Бандеру відправили в націстскоій концтабір Заксенхаузен. Більшу частину його сім'ї репресували під різними приводами і комуністи, і німці. Брата Богдана розстріляли в Херсоні, у Львові – брата дружини. Тещу стратили, а НКВД розстріляли батька. Двох сестер Володимиру і Оксану вивезли в Сибір.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається