Американські дослідники космосу з українським корінням – Карл Саган (Carl Sagan) та Михайло Яримович (Michael Yarymovych). Частина 2.

П'ятниця, 12 жовтня 2018 05:24 Автор  Євгеній Захарчук
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Космос – далекий і близький – завжди вабив людей, ми про нього й досі знаємо дуже мало. Щедра українська земля, зокрема Галичина, подарували людству плеяду геніальних та видатних постатей. У цьому переліку чільне місце займають американські дослідники космосу з українським корінням, фахівці світового рівня з космічних технологій Карл Едвард Саган (англ. Carl Edward Sagan, 09.11.1934-20.12.1996) та Михайло Яримович (англ. Michael Yarymovych, уродж. 13.10.1933).

13 жовтня 2018 року відзначатиме 85-ліття з дня уродин Михайло Яримович, уродженець українського Підляшшя (Білосток, тепер Польща). Ще юнаком Михайло з родичами, у складний період військових дій та окупації західноукраїнських земель, потрапляє до США. З юнацького періоду допитливість й прагнення до знань, усього нового супроводжуватимуть Михайла Яримовича на усіх етапах його життєдіяльності.

32543567

Михайло Яримович (Michael Yarymovych)

Джерело https://upclosed.com/people/michael-i-yarymovych/gallery/

М. Яримович здобув фахову освіту 1955 року в Університеті Нью-Йорка (New York University, США) та Колумбійському університеті (Columbia University, США). Як дослідник Михайло Яримович розпочав інженерну кар'єру в 1959 році, обравши на той час новітній напрям космічних систем та конструкцій. У 1962 році продовжив діяльність у штаб-квартирі Національного управління аеронавтики і космосу (National Aeronautics and Space Administration, NASA) уряду США як заступник директора з системної інженерії в проекті «Аполлон» (Apollo program - програма пілотованих космічних польотів NASA з метою висадки людини на Місяць). Саме у цей період учений доктор Михайло Яримович сформувався як фахівець світового рівня аерокосмічних технологій.

24563747

Американський астронавт на Місяці під час виконання космічної місії «Аполлон».

Джерело Вікіпедія

 

Надалі Михайло Яримович працював в інтересах удосконалення американської оборонної спроможності. У 1970 році М. Яримович переведений в Париж (Франція) на посаду директора консультативної групи НАТО (Північноатлантичний альянс, North Atlantic Treaty Organization — NATO) з аерокосмічних досліджень та розробок. В подальшому очолював структурні науково-організаційні та високотехнологічні підрозділи Уряду США. З 1991 по 1997 роки доктор М. Яримович був президентом Міжнародної академії космонавтики (International Academy of Astronautics, IAA), є членом Американського астронавтичного товариства (American Astronautical Society) та почесним членом Американського інституту аеронавтики та космонавтики (American Institute of Aeronautics and Astronautics).

За плідну наукову та організаційну діяльність Михайло Яримович неодноразово ушанований американськими урядовими установами, міжнародними організаціями й інституціями аерокосмічного напряму. Зокрема, Міжнародна академія космонавтики (IAA) у 2006 році присудила доктору Михайлу Яримовичу авторитетну Премію Теодора фон Кармана (Theodore Von Karman Award) за «…відданість аерокосмічній галузі в урядових структурах, промисловості та міжнародному співтоваристві, за видатний внесок у програму космічного польоту людини «Аполлон» та видатну роль в реалізації ініційованого проекту «Глобальна система позиціонування»…» (Глобальна система позиціонування - GPS, Global Positioning System).

Частину 1 читайте за посиланням: 

Американські дослідники космосу з українським корінням – Карл Саган (Carl Sagan) та Михайло Яримович (Michael Yarymovych). Частина 1.

За матеріалами

Західного наукового центру НАНУ і МОНУ (Львів),
Інституту Маркіяна Шашкевичв

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається