У Стамбулі віднайшли поховання відомого українця, паредставника уряду УНР

Середа, 04 квітня 2018 06:38 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Алія Усенова Алія Усенова

У Стамбулі знайшли могилу Володимира Мурського, українського журналіста, дипломата та представника екзильного уряду УНР в Туреччині (1921—1935).

Поховання вдалося віднайти завдяки спільним зусиллям Генерального консульства України в Стамбулі та Українського культурного товариства у Стамбулі й особисто Алії Усенової, -повідомляють "Стожари" з посиланням на "Українців у Туреччині".

За словами Алії Усенової: «Те, що було знайдене місце поховання Володимира Мурського – не є удачею або випадковістю. Це результат ретельної роботи, що здійснюється Генеральним консульством України та Українським культурним товариством у Стамбулі тривалий час. Зокрема, було проаналізовано безліч матеріалів про життя українців в Стамбулі на початку минулого століття, опрацьована велика кількість версій. Раніше, завдяки нашій спільній роботі та взаємодії, була розшукана могила подружжя Забілло і можливе місце поховання ще одного видатного українця, який брав активну участь в житті Української громади Стамбулу у 1920-30-х роках та зробив багато добрих справ для наших співвітчизників, але, на жаль, був незаслужено забутий. Попереду ще багато цікавої та копіткої роботи.»

DYVKZH5WkAAN5lP 696x928

Володимир Мурський народився в 1888 р. на Галичині. В 1917—18 рр. активно пропагував національно-державну і культурну політику Української Центральної Ради, редагуючи разом з Іваном Липою часопис «Українське слово» в Одесі, а згодом — очолюючи департамент преси і пропаганди Української Народної Республіки.

contentПрацював радником посольства Української Народної Республіки  у Стамбулі у 1918 році. У 1921 році Василь Мурський разом із своєю дружиною, перекладачем, Софією Мурською (донька Францішки Вольської) жили у Відні. Софія, у 1918—1921 роках працювала в апараті Міністерства закордонних справ УНР. З 1921 по 1935 рік Василь Мурський був представником екзильного уряду УНР у Туреччині.

У 1930 р. Володимор Мурський видав книжку турецькою мовою  Ukrayna ve İstiklal Mücahedeleri (“Україна та її боротьба за незалежність”), з якою можна ознайомитися в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі.

Помер Мурський у 1935 році у Стамбулі.

"Стожари" раніше також повідомляли, що віднайдено поховання подружжя Забілло, громадських діячів часів УНР.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається