Канадський композитор українського походження вперше виступить в Україні

Четвер, 13 жовтня 2016 05:09 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Канадський композитор українського походження – Любомир Мельник відомий як найшвидший піаніст на планеті, вперше виступить в Україні! Концерт відбудеться 27 жовтня в Палаці Культури КПІ.

Ще на початку 80-х він розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Так як мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом.

Мельник здатний грати 19,5 нот в секунду кожної рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Його музика виводить звучання інструменту на абсолютно новий рівень.

Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту.

Любомир Мельник - імпровізатор в руслі так званого репетитивної мінімалізму, тобто американського типу мінімалізму, вершинами якого є творчість Стівена Райха, Террі Райлі або Філіпа Гласса. Його імпровізації близькі до музики Людовіко Ейнауді і Яна Т'єрсен, але якщо музика останніх ідеально прозора і кришталево чиста, то Мельник допускає у своїй грі багато неузгодженостей.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається